Liga rumuńska - 2. kolejka Ligi I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Steaua Bukareszt 0-0

22 lipca na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe odbył się mecz 2. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Sepsi i Steaua. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 4 000 widzów.

2. kolejka Rumunia - Liga I
2019-07-22 20:00 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 4000 | Arbiter: I. Călin
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Steaua Bukareszt
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Steaua wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Steaua próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Steaua wyszedł w zmienionym składzie, za Mihaiego Balaszę, Dennisa Mana weszli Dragoș Nedelcu, Florinel Coman. W 61. minucie Istvan Fülöp zastąpił Stefana Dimitrova.

Trener Sepsi postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Yasina Hameda i na pole gry wprowadził napastnika Marka Simonovskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 71. minucie Răzvan Oaidă został zmieniony przez Dioga Salomão, co miało wzmocnić drużynę Steaua. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dylana Floresa na Mariusa Ştefănescu w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sepsi: Stefanowi Dimitrovowi w 86. minucie i Rolandowi Niczuly'emu w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Vaszvari
90′ Roland Csaba Niczuly
Ovidiu Marian Popescu
90′ Dylan Armando Flores Knowles
Ionuț Daniel Vînă
61′ István Sándor Fülöp
Dennis Man46′
67′ Yasin Hamed
Claudiu Belu-Iordache
61′ 86′ Stefan Dimitrov Velev
Dragoș Ionuț Nedelcu46′
Ioan Andrei Vasile Dumiter
Ovidiu Ioan Perianu
67′ Marko Simonovski
Thierry Rua Moutinho
90′ Marius Ștefănescu
Florinel Teodor Coman46′
Zsombor Veress
Diogo Ferreira Salomo71′

Przewaga jedenastki Steaua w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Steaua żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.