Liga rumuńska - 2. kolejka Ligi I: CS Universitatea - FC Astra 2-0 (2-0)

W spotkaniu 2. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół CS Universitatea zwyciężył z FC Astra 2-0 (2-0). Mecz odbył się na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie.

A. Cicâldău 26'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna CS Universitatea wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie za Roberta Rizę wszedł Kehinde Fatai.

Trzeba było trochę poczekać, aby Elvir Koljić wywołał eksplozję radości wśród kibiców CS Universitatea, zdobywając bramkę w 22. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Nicușor Bancu.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Risto Radunović z zespołu gości. Była to 25. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CS Universitatea w 26. minucie spotkania, gdy Alexandru Cicâldău zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Między 46. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Astra: Kehinde Fatai, Ljuban Crepulja, George Merloi, Romario Moise, na ich miejsce weszli: Silviu Balaure, Takayuki Seto, Raoul Baicu, Alexandru Ionita. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Elvira Koljicia, Ștefana Baiarama zajęli: Andrei Ivan, Cristi Bărbuț. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Astra: Alexandru Dandei w 57. i Raoulowi Baicu w 78. minucie.

W doliczonej piątej minucie spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Alexandru Dandea, osłabiając drużynę FC Astra. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 57. minucie.

Ljuban Crepulja46′
 26′ (k.) Alexandru Cicâldău
George Cristian Merloi46′
Dan Nistor
Romario Florin Moise67′
83′ Ștefan Baiaram
Mihai Radut
 22′ 74′ Elvir Koljić
Silviu Nicolae Balaure46′
83′ Cristi Marian Bărbuț
Raoul Petre Baicu46′ 78′
74′ Andrei Virgil Ivan
Kehinde Abdul Feyi Fatai12′ 46′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter nie ukarał piłkarzy CS Universitatea żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna FC Astra dokonała pięciu zmian.