Liga rumuńska - 2. kolejka Ligi I: AFC UTA Arad - FC Voluntari 0-0

W pojedynku 2. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 28 sierpnia, zespół AFC UTA Arad zremisował z FC Voluntari 0-0. Starcie odbyło się na Stadionul Francisc von Neuman.

2. kolejka Rumunia - Liga I
2020-08-28 20:00 | Stadion: Stadionul Francisc von Neuman | Arbiter: L. Ruşandu
AFC UTA Arad
FC Voluntari
0
0

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alexandru Vlad z FC Voluntari. Była to 17. minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka AFC UTA Arad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Valentina Buhăcianu wszedł Adrian Hora. W 54. minucie za Dragoșa Tescana wszedł Denis Rusu.

W 60. minucie Cristian Albu został zmieniony przez Cristiana Melinte'a, co miało wzmocnić drużynę AFC UTA Arad. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandru Stoicę na Sebastiana Mailata w 63. minucie oraz Erica de Oliveirę na Alexandru Iliego w tej samej minucie. W 65. minucie arbiter ukarał kartką Vlada Morara, piłkarza AFC UTA Arad. Po chwili trener AFC UTA Arad postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Vlada Morara. Na boisko wszedł Ciprian Rus, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W doliczonej pierwszej minucie meczu kartkę obejrzał Florin Ilie z zespołu gospodarzy. Trzy minuty później w jedenastce FC Voluntari doszło do zmiany. Milan Kocič wszedł za Răzvana Grădinaru.

Victor Teodor Rîmniceanu
60′ Cristian Alexandru Albu
Igor Armas
Alexandru Constantin Benga
Ionuț Balaur
90′ Florin Ionuţ Ilie
Răzvan Toni Augustin Grădinaru90′
54′ Dragoș Sebastian Tescan
Cristian Mihai Căpățînă
Alexandru Ionita
Ion Gheorghe
65′ 72′ Vlad Călin Morar
Eric de Oliveira Pereira71′
46′ Valentin Buhăcianu
Alexandru Constantin Chilili
60′ Cristian Costel Melinte
Milan Kocič90′
Marian Pleașcă
Alexandru Mihai Ilie71′
Cătălin Alin Vulturar
Sebastian Árpád Mailat63′
46′ Adrian Ioan Hora
Ionut Oktay Ozkara
72′ Ciprian Rus
Adelin Valentin Voinescu
54′ Denis Alex Rusu

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom AFC UTA Arad, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka FC Voluntari w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.