Liga rumuńska - 19. kolejka Ligi I: Dinamo Bukareszt - CF Chindia Târgovişte 4-1 (1-1)

4 grudnia na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie odbyło się spotkanie 19. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Dinamo i CF Chindia Târgovişte. Mecz zakończył się zwycięstwem Dinamo 4-1. Pojedynek obejrzało 1 053 widzów.

19. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-04 19:30 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Widzów: 1053 | Arbiter: M. Barbu
A. Benga 42'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Dinamo wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Dinamo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu CF Chindia Târgovişte była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alexandru Benga z CF Chindia Târgovişte. Była to 27. minuta starcia.

W 32. minucie do własnej bramki trafił zawodnik CF Chindia Târgovişte Andrei Pițian.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie Alexandru Benga wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Dinamo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Popę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Robert Moldoveanu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo w 69. minucie spotkania, gdy Ricardo Grigore zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Gabriel Moura.

W 70. minucie Cornel Dinu zastąpił Alina Dudeę. W następstwie utraty bramki trener CF Chindia Târgovişte postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Daniela Novaca i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Floreę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę dostał Daniel Florea, zawodnik CF Chindia Târgovişte.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo w 82. minucie spotkania, gdy Slavko Perović strzelił z karnego trzeciego gola. W 83. minucie Liviu Mihai został zmieniony przez Andreia Burlacu, co miało wzmocnić drużynę CF Chindia Târgovişte. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ricarda Grigore'a na Andreasa Mihaiu oraz Slavka Perovicia na Mattię Montiniego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CF Chindia Târgovişte: Ioanowi Dumiterowi w 84. i Andreiowi Burlacu w 89. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Mattia Montini. Asystę przy bramce zaliczył Andreas Mihaiu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Alexandru Constantin Benga  42′ 27′
 69′ 88′ Ricardo Florin Grigore
Vadim Raţă
46′ Robert Marian Moldoveanu
Ioan Andrei Vasile Dumiter84′
 82′ (k.) 90′ Slavko Perović
Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo
Cătălin George Straton
Iustin Alin Popescu
Florin Bejan
Alin Ilie Dudea70′
88′ Andreas Mircea Mihaiu
Denis Constantin Dumitrașcu
Filip Mrzljak
Mihai Daniel Leca
Alexandru Ilie Răuță
Andrei Burlacu83′ 89′
90′  90′ Mattia Montini
Cristian Georgian Cherchez
46′ Daniel Iliuță Popa
Daniel Constantin Florea73′ 76′

Zespół Dinamo był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Dinamo żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery żółte.