Liga rumuńska - 19. kolejka Ligi I: CS Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari 1-0 (0-0)

W meczu 19. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 3 grudnia, drużyna Gaz Metan wygrała z FC Voluntari 1-0 (0-0). Mecz na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş obejrzało 1 500 widzów.

19. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-03 17:00 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Widzów: 1500 | Arbiter: C. Busi
CS Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari
1
0
S. Buș 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Gaz Metan wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach drużyna Gaz Metan próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Darius Olaru, piłkarz Gaz Metan.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Voluntari: Alexandru Vladowi w 53. i Nicolásowi Gorobsovowi w 54. minucie. W 63. minucie za Dariusa Olaru wszedł Ely Fernandes.

W 68. minucie kartkę otrzymał Andraż Struna z FC Voluntari. Trener FC Voluntari postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Alexandru Măţana i na pole gry wprowadził napastnika Avtandila Ebralidzego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Gaz Metan: Mariusowi Constantinowi w 75. i Nicolao Dumitru w 78. minucie.

W tej samej minucie w jedenastce FC Voluntari doszło do zmiany. Athanasios Papazoglou wszedł za Cătălina Ţîrę.

Jedyną bramkę meczu dla Gaz Metan zdobył Sergiu Buș w 79. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Mihai Velisar.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Aïssie Laïdouniemu z drużyny gości. W 82. minucie Nicolao Dumitru został zmieniony przez Mickaëla Diakotę, a za Nassera Chameda wszedł na boisko Paul Costea, co miało wzmocnić jedenastkę Gaz Metan. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iona Gheorghego na Cristiana Costina.

Victor Teodor Rîmniceanu
75′ Marius Marcel Constantin
Alexandru Nicolae Vlad53′
87′ Nasser Chamed
Ion Gheorghe85′
78′ 82′ Nicolao Manuel Dumitru Cardoso
Alexandru Irinel Mățan71′
43′ 63′ Darius Dumitru Olaru
Cristian Mihai Căpățînă
Boubacar Fofana
Nicolás Martín Gorobsov54′
Neluț Stelian Roșu
Aïssa Bilal Laïdouni82′
 79′ Sergiu Florin Buș
Milan Kocič
87′ Paul Costeluș Costea
Julio César Rodríguez López
82′ Mickaël Diakota
Franco Signorelli
Lukas Droppa
Avtandil Ebralidze71′
63′ Ely Ernesto Lopes Fernandes
Athanasios Papazoglou78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Gaz Metan, a zawodnikom gości pokazał cztery.