Liga rumuńska - 19. kolejka Ligi I: ACSM Politehnica Iași - Steaua Bukareszt 1-2 (1-1)

W pojedynku 19. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 3 grudnia, zespół CSM Politehnica przegrał ze Steaua 1-2 (1-1). Mecz na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach obejrzało 4 000 widzów.

19. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-03 19:30 | Stadion: Stadionul Emil Alexandrescu | Widzów: 4000 | Arbiter: I. Kovacs
D. Man 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań zespół CSM Politehnica wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy CSM Politehnica otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Andrei Cristea. Sytuację bramkową stworzył Platini.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Florin Tănase.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Iuliana Cristeę ze Steaua, a w 37. minucie Răzvana Oneę z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Harlem-Eddy Gnohéré, a murawę opuścił Dragoș Nedelcu. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Bogdanowi Planiciowi, zawodnikowi Steaua.

W 70. minucie Răzvan Oaidă został zastąpiony przez Ionuța Vînę. A kibice CSM Politehnica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriana Bălana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Andrei Cristea. W 72. minucie Cosmin Bîrnoi został zmieniony przez Gaiego Assulina, a za Răzvana Oneę wszedł na boisko Dídac Devesa, co miało wzmocnić drużynę CSM Politehnica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Maneę na Adriana Popę.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ionuța Vînę ze Steaua, a w 87. minucie Francisca Cristeę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Steaua w 90. minucie spotkania, gdy Dennis Man zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Florinel Coman.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Cristian Marian Manea83′
37′ 82′ Răzvan Philippe Onea
Ionuț Constantin Panțîru
Andrei Radu
Bogdan Planić58′
Luís Carlos Almada Soares
Dragoș Ionuț Nedelcu46′
72′ Cosmin Marian Bîrnoi
Răzvan Constantin Oaidă70′
87′ Francisc Ionuț Cristea
Ovidiu Marian Popescu
Nicandro Hemsley Breeveld
Dennis Man  90′
Juan Pablo Passaglia
Florin Lucian Tănase  31′ (k.)
 15′ 72′ Andrei Cristea
Florinel Teodor Coman
Alberto Cobrea
Andrei Daniel Vlad
Bradley Diallo
Aristides Soiledis
72′ Gai Yigaal Assulin
Lucian Ionuț Filip
Marius Chelaru
Mihai Doru Pintilii
82′ Dídac Àngel Devesa Albis
Ionuț Daniel Vînă70′ 73′
72′ Adrian Ionuț Bălan
Harlem-Eddy Gnohéré46′
Andrei Iuliu Haţiegan
Adrian Popa83′

Drużyna Steaua była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Steaua w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.