Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I: Sepsi - CS Universitatea 1-0 (1-0)

30 listopada na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe odbyło się spotkanie 18. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Sepsi i CS Universitatea. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sepsi 1-0. Na stadionie stawiło się 2 400 widzów.

18. kolejka Rumunia - Liga I
2019-11-30 16:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 2400 | Arbiter: M. Bîrsan
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
1
0
P. Šafranko 8'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna CS Universitatea wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Pavol Szafranko dla zespołu Sepsi. Bramka padła w tej samej minucie.

W 29. minucie Luis Nițu został zmieniony przez Gorana Zakaricia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kamer Qaka z CS Universitatea. Była to 33. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sepsi.

Między 50. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sepsi i dwie drużynie przeciwnej. Po godzinie gry w drużynie Sepsi doszło do zmiany. Peter Gál-Andrezly wszedł za Nicolae Carnata.

Niedługo później trener Sepsi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Edgard Salli, a murawę opuścił Istvan Fülöp. Trener CS Universitatea postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Antoniego Ivanova i na pole gry wprowadził napastnika Mihaiego Romana, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Kamer Qaka został zmieniony przez Alexandru Mateiu, co miało wzmocnić jedenastkę CS Universitatea. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavola Szafrankę na Gorana Karanovicia.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Rolandowi Niczuly'emu, piłkarzowi Sepsi. W drugiej połowie nie padły gole.

Ștefănescu
90′ Roland Csaba Niczuly
Iulian Laurențiu Popescu
Hrvoje Barišić
Mihai Alexandru Balasza55′
Oumar Diakhité
Nicușor Silviu Bancu
60′ Radoslav Bonchev Dimitrov
Tiago Emanuel Canelas Almeida Ferreira
Florin Bogdan Ștefan
Alexandru Matel
62′ Nicolae Carnat
Alexandru Cicâldău
Stefan Dimitrov Velev
Antoni Valeri Ivanov78′
75′ István Sándor Fülöp
Kamer Adem Qaka33′ 78′
50′ Gabriel Cristian Vaszvari
Luis Emanuel Nițu29′
 8′ 87′ Pavol Szafranko
Andrei Virgil Ivan55′
70′ Marius Ștefănescu
Ștefan Marinel Vlădoiu
62′ Peter Gál-Andrezly
Alexandru Mateiu78′
87′ Goran Karanović
Goran Zakarić29′
75′ Edgard Nicaise Constant Salli
Mihai Alexandru Roman78′

Przewaga drużyny CS Universitatea w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Sepsi, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.