Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I: FC Astra Ploeszti - CS Gaz Metan Mediaş 1-0 (1-0)

29 listopada na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbyło się starcie 18. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Astra i Gaz Metan. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Astra 1-0. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

18. kolejka Rumunia - Liga I
2019-11-29 17:00 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Widzów: 400 | Arbiter: I. Kovacs
FC Astra Ploeszti
CS Gaz Metan Mediaş
1
0
D. Alibec 26'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół FC Astra wygrał osiem razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie kartką został ukarany Ionuț Larie, piłkarz gości.

W 19. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Marius Constantin spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Astra: Ljubanowi Crepuli w 22. i Danielowi Graovacowi w 24. minucie.

Jedynego gola meczu strzelił Denis Alibec dla drużyny FC Astra. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek. W zdobyciu bramki pomógł Constantin Budescu.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mariusa Constantina z Gaz Metan, a w 43. minucie Gabriela Tamaşa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Astra.

W 57. minucie za Valentina Gheorghego wszedł Gabriel Enache. Chwilę później trener Gaz Metan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Neluţ Roșu, a murawę opuścił Lukas Droppa.

W 69. minucie Ely Fernandes został zmieniony przez Nassera Chameda, a za Mariana Pleaşcę wszedł na boisko Stephan Drăghici, co miało wzmocnić jedenastkę Gaz Metan. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Alibca na Ionuta Biceanu. Kibice FC Astra nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oumare'a Tounkarę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Constantin Budescu. W drugiej połowie nie padły gole.

Marius Marcel Constantin 19′ (k.) 36′
24′ Daniel Graovac
Ionuț Justinian Larie7′
Risto Radunović
Marian Pleașcă79′
43′ Gabriel Sebastian Tamaș
Mihai Velisar
22′ Ljuban Crepulja
Lukas Droppa58′
57′ Valentin Gheorghe
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso
Mihai Radut
Darius Dumitru Olaru
Gabriel Bogdan Simion
Boubacar Fofana
88′ Constantin Valentin Budescu
Sergiu Florin Buș
 26′ 80′ Denis Alibec
Roberto Romeo
80′ Ionuț Ciprian Biceanu
Nasser Chamed69′
57′ Gabriel Nicolae Enache
Mickaël Diakota
Florentin Matei
Stephan Leonard Drăghici79′
88′ Oumare Tounkara
Neluț Stelian Roșu58′

Przewaga jedenastki Gaz Metan w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom FC Astra, a piłkarzom gości przyznał dwie.