Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I: Dinamo Bukareszt - ACSM Politehnica Iași 1-0 (0-0)

W meczu 18. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 29 listopada, zespół Dinamo wygrał z CSM Politehnica 1-0 (0-0). Mecz na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie obejrzało 1 362 widzów.

18. kolejka Rumunia - Liga I
2019-11-29 19:30 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Widzów: 1362 | Arbiter: I. Călin
Dinamo Bukareszt
ACSM Politehnica Iași
1
0
S. Perović 47'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna CSM Politehnica wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Niedługo po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Slavko Perović dla zespołu Dinamo. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Dan Nistor.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Francisca Cristeę, piłkarza CSM Politehnica. W 57. minucie Dídac Devesa został zastąpiony przez Gaiego Assulina. Po chwili trener Dinamo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Alexandru Răuță, a murawę opuścił Filip Mrzljak.

Trener CSM Politehnica postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Francisca Cristeę i na pole gry wprowadził napastnika Andreia Haţiegana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 75. minucie Ovidiu Horșia został zmieniony przez Cosmina Bîrnoiego, co miało wzmocnić drużynę CSM Politehnica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Moldoveanu na Gabriela Mourę. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Florian Loshaj z CSM Politehnica i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 45. minucie.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter przyznał żółtą kartkę Denisowi Ciobotariu z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Dinamo doszło do zmiany. Daniel Popa wszedł za Slavka Perovicia.

Denis Rusu
90′ Denis Ciobotariu
Narcis Iulian Bădic
45′ Laurențiu Nicolae Corbu
Cosmin Valentin Frăsinescu
Mihai Cristian Popescu
Rodny Lopes Cabral8′
45′ Ante Puljić
Francisc Ionuț Cristea55′ 65′
Ioan Constantin Filip
Dídac Àngel Devesa Albis57′
63′ Filip Mrzljak
Nicandro Hemsley Breeveld45′
Dan Nistor
Ovidiu Horșia75′
Deian Cristian Sorescu
Florian Loshaj45′ 81′
 47′ 90′ Slavko Perović
Juan Pablo Passaglia
76′ Robert Marian Moldoveanu
Andrei Radu
76′ Gabriel Rodrigues de Moura
Gai Yigaal Assulin57′
63′ Alexandru Ilie Răuță
Cosmin Marian Bîrnoi75′
Mattia Montini
Adrian Ionuț Bălan
90′ Daniel Iliuță Popa
Andrei Iuliu Haţiegan65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom CSM Politehnica, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.