Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I: AFC Botoşani - FC Viitorul Constanţa 1-0 (1-0)

2 grudnia na Stadionul Municipal odbył się pojedynek 18. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Botoşani i FC Viitorul. Mecz zakończył się zwycięstwem Botoşani 1-0. Na stadionie stawiło się 400 widzów.

18. kolejka Rumunia - Liga I
2019-12-02 19:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 400 | Arbiter: M. Avram
AFC Botoşani
FC Viitorul Constanţa
1
0
H. Ongenda 17'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół FC Viitorul wygrał aż dziewięć razy, zremisował sześć, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola z karnego strzelił Hervin Ongenda dla drużyny Botoşani. Bramka padła w tej samej minucie.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paula Iacoba z FC Viitorul, a w 28. minucie Mihaiego Romana z drużyny przeciwnej. W 33. minucie Hervin Ongenda zastąpił Maria Ebenhofera. W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole FC Viitorul doszło do zmiany. Andrei Ciobanu wszedł za Paula Iacoba.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Botoşani.

Między 56. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 59. minucie Mihai Roman został zmieniony przez Sofiena Moussę, a za Stefana Ashkovskiego wszedł na boisko Marcel Holzmann, co miało wzmocnić zespół Botoşani. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lyesa Houriego na Cosmina Mateiego oraz Sebastiana Mladena na Radu Boboca.

Roman
56′ Eduard Adrian Pap
Sebastian Mladen71′ 76′
61′ Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
Vlad Alexandru Achim
Enriko Papa
Andrei Viorel Artean
Reagy Baah Ofosu
Lyes Hafid Houri67′
79′ Stefan Ashkovski
Bogdan Ionuț Țîru
 17′ (k.) 33′ Hervin Scicchitano Ongenda
Louis Munteanu
28′ 59′ Mihai Alexandru Roman
Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior
Hidajet Hankič
Alexandru Buzbuchi
79′ Marcel Holzmann
Radu Ștefăniță Boboc76′
Ņikita Koļesovs
Andrei Virgil Ciobanu45′
Răzvan Andronic
Marco Dulca
33′ Mario Ebenhofer
Cosmin Gabriel Matei67′
Hamidou Keyta
Andreias Cristian Calcan
59′ 90′ Sofien Moussa
Alexi Paul Pitu

Drużyna Botoşani zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Botoşani w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.