Liga rumuńska - 17. kolejka Ligi I: FC Viitorul - Sepsi 4-1 (1-1)

W pojedynku 17. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 25 listopada, zespół FC Viitorul wygrał z Sepsi 4-1 (1-1). Mecz na Stadionul Central w Ovidiu obejrzało 1 681 widzów.

17. kolejka Rumunia - Liga I
2019-11-25 19:30 | Stadion: Stadionul Central | Widzów: 1681 | Arbiter: S. Coltescu
C. Căbuz 27' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy FC Viitorul nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Virgil-Eugen Ghiţă. Sytuację bramkową stworzył Andrei Ciobanu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sepsi: Pavolowi Szafrance w 6. i Peterowi Gálowi-Andrezlemu w 10. minucie. W 18. minucie Jacques Zoua został zastąpiony przez Louisa Munteanu. W 23. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Răzvanowi Tincu z Sepsi.

W 27. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Viitorul Cătălin Căbuz. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sepsi: Stefanowi Dimitrovowi w 29. i Rachidowi Bouhennie w 33. minucie.

W tej samej minucie czerwone kartki dostali: Răzvan Tincu (po drugiej żółtej), Rachid Bouhenna (po drugiej żółtej) z Sepsi. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Sepsi doszło do zmiany. Jacob Adebanjo wszedł za Nicolae Carnata. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół FC Viitorul wyszedł w zmienionym składzie, za Paula Iacoba wszedł Cosmin Matei.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Viitorul w 52. minucie spotkania, gdy Louis Munteanu strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Andreia Ciobanu.

W 55. minucie żółtą kartką został ukarany Oumar Diakhite, zawodnik Sepsi. Po chwili trener Sepsi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Ronaldo Deaconu, a murawę opuścił Peter Gál-Andrezly. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Viitorul w tym sezonie, pojawił się Steliano Filip, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie Bradleya de Nooijera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Sebastian Mladen z drużyny gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rivaldinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Viitorul, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki po raz trzeci asystę zaliczył Andrei Ciobanu.

W 84. minucie w zespole Sepsi doszło do zmiany. Hugo Konongo wszedł za Pavola Szafrankę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Viitorul w 86. minucie spotkania, gdy Cosmin Matei strzelił z karnego czwartego gola. W samej końcówce spotkania żółtą kartkę dostał Florin Ștefan, piłkarz gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Šafranko
27′ (samob.) Cătălin Vasile Căbuz
Roland Csaba Niczuly
68′ Bradley de Nooijer
Rachid Ahmed Bouhenna33′ 36′
 4′ Virgil Eugen Ghiță
Oumar Diakhité55′
46′ Paul Alexandru Iacob
Szabolcs István Kilyén
75′ Sebastian Mladen
Stefan Dimitrov Velev29′
 78′ Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior
Gabriel Cristian Vaszvari
18′ Jacques Zoua Daogari
Pavol Szafranko6′ 84′
Alexandru Buzbuchi
Béla Csongor Fejér
68′ Steliano Filip
Jacob Olorunwa Adebanjo40′
Marius Sebastian Leca
Hugo Jean Pascal Konongo84′
Marco Dulca
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu63′
46′  86′ (k.) Cosmin Gabriel Matei
Goran Karanović
Andreias Cristian Calcan
Edgard Nicaise Constant Salli
18′  52′ Louis Munteanu
Marius Ștefănescu

Drużyna FC Viitorul była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zespół Sepsi zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gości otrzymali w meczu siedem żółtych kartek oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.