Liga rumuńska - 16. kolejka Ligi I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Gaz Metan Mediaş 0-1 (0-0)

10 listopada na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe odbyło się starcie 16. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Sepsi i Gaz Metan. Mecz zakończył się zwycięstwem Gaz Metan 1-0. Spotkanie obejrzało 2 500 widzów.

16. kolejka Rumunia - Liga I
2019-11-10 15:00 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 2500 | Arbiter: M. Avram
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CS Gaz Metan Mediaş
0
1
D. Olaru 83'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Gaz Metan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 26. minucie na plac gry wszedł Nasser Chamed, a murawę opuścił Sergiu Buș.

W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Hugonowi Konongo, piłkarzowi Sepsi. W 31. minucie za Gorana Karanovicia wszedł Pavol Szafranko. Między 35. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rachida Bouhennę z Sepsi, a w 67. minucie Nassera Chameda z drużyny przeciwnej. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Gaz Metan doszło do zmiany. Marian Pleaşcă wszedł za Roberta Romea.

A kibice Sepsi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Edgarda Sallego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Peter Gál-Andrezly. W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Istvanowi Fülöpowi z Sepsi.

Dopiero pod koniec meczu Darius Olaru wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gaz Metan, strzelając gola w 83. minucie pojedynku. W 86. minucie Darius Olaru został zmieniony przez Răzvana Trifa, co miało wzmocnić zespół Gaz Metan. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolae Carnata na Ronalda Deaconu.

W doliczonym czasie gry sędzia przyznał kartkę Ely'emu Fernandesowi z jedenastki gości.

Marius Marcel Constantin
57′ Rachid Ahmed Bouhenna
Ionuț Justinian Larie
41′ Szabolcs István Kilyén
Roberto Romeo35′ 74′
29′ Hugo Jean Pascal Konongo
Mihai Velisar
74′ Peter Gál-Andrezly
Lukas Droppa
87′ Nicolae Carnat
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso
Stefan Dimitrov Velev
Darius Dumitru Olaru  83′ 86′
40′ Dylan Armando Flores Knowles
Boubacar Fofana
79′ István Sándor Fülöp
Sergiu Florin Buș26′
31′ Goran Karanović
Răzvan Ștefan Popa
87′ Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Răzvan Alin Trif86′
74′ Edgard Nicaise Constant Salli
Nasser Chamed26′ 67′
31′ Pavol Szafranko
Stephan Leonard Drăghici
Marius Ștefănescu
Neluț Stelian Roșu

Drużyna Sepsi miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Sepsi, a w drugiej dwie. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.