Liga rumuńska - 16. kolejka Ligi I: FC Astra Ploeszti - FC Voluntari 1-0 (1-0)

8 listopada na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbył się mecz 16. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Astra i FC Voluntari. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Astra 1-0. Spotkanie obejrzało 490 widzów.

16. kolejka Rumunia - Liga I
2019-11-08 17:00 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Widzów: 490 | Arbiter: L. Ruşandu
FC Astra Ploeszti
FC Voluntari
1
0
D. Alibec 19'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna FC Astra wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Denis Alibec dla drużyny FC Astra. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Constantin Budescu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Astra.

Trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Julien Bègue, a murawę opuścił Florentin Matei. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gabriela Tamaşa z FC Astra, a w 61. minucie Nicolása Gorobsova z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener FC Voluntari postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Athanasiosa Papazoglou. Na boisko wszedł Marko Simonovski, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie za Valentina Gheorghego wszedł Ionut Biceanu. W 74. minucie Nicolás Gorobsov został zmieniony przez Franca Signorellego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Voluntari. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Alibca na Oumare'a Tounkarę w 88. minucie.

Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Astra i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Andraż Struna
58′ Gabriel Sebastian Tamaș
Alexandru Nicolae Vlad
71′ Valentin Gheorghe
Ion Gheorghe78′
90′ Ljuban Crepulja
Alexandru Irinel Mățan
55′ Florentin Matei
Cristian Mihai Căpățînă
Gabriel Bogdan Simion
Nicolás Martín Gorobsov61′ 74′
 19′ 85′ 88′ Denis Alibec
Milan Kocič
71′ Ionuț Ciprian Biceanu
Julio César Rodríguez López
Mihai Radut
Franco Signorelli74′
55′ Julien Antoine Bègue
Avtandil Ebralidze
88′ Oumare Tounkara
Marko Simonovski69′

Zespół FC Voluntari miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Voluntari w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.