Liga rumuńska - 14. kolejka Ligi I: Sepsi - FC Academica Clinceni 1-0 (1-0)

5 sierpnia na Stadionul Municipal w Sfântu Gheorghe odbył się pojedynek 14. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Sepsi i FC Academica Clinceni. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sepsi 1-0.

R. Deaconu 26'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Sepsi wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił Ronaldo Deaconu dla zespołu Sepsi. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Rachidowi Bouhennie z Sepsi. Była to 27. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sepsi.

W 59. minucie Ronaldo Deaconu został zastąpiony przez Gabriela Vaszvariego. Kibice Sepsi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petera Gála-Andrezlego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Marius Ștefănescu.

Chwilę później trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł George Merloi, a murawę opuścił Eugeniu Cebotaru. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sepsi oraz dwie drużynie przeciwnej. W 73. minucie Lóránt Kovács został zmieniony przez Daniela Celeę, a za Pavola Szafrankę wszedł na boisko Goran Karanović, co miało wzmocnić zespół Sepsi. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Florina Achima na Bogdana Iliego w 81. minucie oraz Giannisa Kontoesa na Mariusa Ciobanu w tej samej minucie.

Andrei Gabriel Ureche
27′ Rachid Ahmed Bouhenna
Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita
 26′ 59′ Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Eugeniu Cebotaru64′
90′ István Sándor Fülöp
Robert Andrei Ion80′
73′ Lóránt Kovács
Denis Ventúra
73′ 78′ Pavol Szafranko
Jovan Marković
59′ Marius Ștefănescu
Alexandru Daniel Buziuc90′
Béla Csongor Fejér
Octavian Gabriel Vâlceanu
73′ Daniel Marinel Celea
Bogdan Mihai Ilie81′
Tomás Díaz Grassano
George Cristian Merloi64′
George Ionuț Dragomir
Marius Florian Ciobanu Vanghele89′
Lóránd Levente Fülöp

59′ Peter Gál-Andrezly

59′ Gabriel Cristian Vaszvari

Anass Achahbar

78′ Goran Karanović

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Academica Clinceni pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna FC Academica Clinceni w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.