Reklama

Reklama

Liga rumuńska - 14. kolejka Ligi I: FC Politehnica Iași - AFC Botoşani 0-2 (0-0)

31 maja na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach odbyło się starcie 14. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CSM Politehnica i Botoşani. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Botoşani 2-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

31 maja  na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach odbyło się starcie  14. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CSM Politehnica  i Botoşani. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Botoşani 2-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna CSM Politehnica wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 35. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Botoşani.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Reklama

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Andrei Burcă. Przy strzeleniu gola pomógł Jonathan Emanuel.

W 54. minucie kartką został ukarany Laurențiu Rus, zawodnik CSM Politehnica. W 60. minucie za Mariana Târşę wszedł Alexandru Corban. Chwilę później trener CSM Politehnica postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Moussę Sanoha. Na boisko wszedł Mario Pipos, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botoşani w 68. minucie spotkania, gdy Marcel Holzmann zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Alexandru Corban.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maria Pipos z CSM Politehnica, a w 87. minucie Andreia Burcę z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom CSM Politehnica, natomiast piłkarzom gości wręczył cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL