Liga rumuńska - 14. kolejka Ligi I: FC Academica Clinceni - CS Universitatea 0-0

27 października na Stadionul Clinceni - Arena 1 odbyło się spotkanie 14. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Academica Clinceni i CS Universitatea. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 3 000 widzów.

14. kolejka Rumunia - Liga I
2019-10-27 14:00 | Stadion: Stadionul Clinceni | Widzów: 3000 | Arbiter: S. Antonie
FC Academica Clinceni
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu CS Universitatea.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie za Ștefana Baiarama wszedł Andrei Ivan.

Między 36. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FC Academica Clinceni i dwie drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie George Merloi został zmieniony przez Jeana Derettiego, co miało wzmocnić zespół FC Academica Clinceni. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gorana Zakaricia na Valentina Mihăilę. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia ukarał kartkami Florina Achima z FC Academica Clinceni i Andreia Ivana z drużyny gości.

W 73. minucie w jedenastce FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Mihai Dobrescu wszedł za Florina Achima. Na 11 minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Mihaiemu Balaszy z CS Universitatea. Trener CS Universitatea wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Fortesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Antoni Ivanov.

Niedługo później trener FC Academica Clinceni postanowił wzmocnić linię napadu i w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku zastąpił zmęczonego Roberta Iona. Na boisko wszedł Philippe Nsiah, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Mirko Pigliacelli
61′ 73′ Florin Vasile Achim
Urosz Cosić36′
36′ Eugeniu Cebotaru
Ștefan Marinel Vlădoiu
90′ Robert Andrei Ion
Goran Zakarić65′
39′ 59′ George Cristian Merloi
Alexandru Cicâldău
40′ Paul Ovidiu Parvulescu
Iulian-Laurențiu Popescu
73′ Mihai Dobrescu
Tiago Emanuel Canelas Almeida Ferreira
Laurenţiu Cosmin Buş
Ivan Martic
59′ Jean Deretti
Kamer Adem Qaka
Cristian Cosmin Dumitru
Andrei Virgil Ivan26′ 61′
90′ Philippe Nsiah
Mihai Valentin Mihăilă65′
Alexandru Ionuț Popescu
Carlos Manuel Santos Fortes83′

Przewaga drużyny CS Universitatea w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy CS Universitatea obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.