Liga rumuńska - 14. kolejka Ligi I: CS Gaz Metan Mediaş - CS Concordia Chiajna 3-1 (3-1)

W starciu 14. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 2 czerwca, zespół Gaz Metan zwyciężył z Concordią 3-1 (3-1). Mecz na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş obejrzało 1 000 widzów.

14. kolejka Rumunia - Liga I
2019-06-02 20:00 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Widzów: 1000 | Arbiter: F. Mazilu
N. Gorobsov 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Gaz Metan wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Gaz Metan otworzyli wynik. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Mario Rondón. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gaz Metan w szóstej minucie spotkania, gdy Mario Rondón strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył David Caiado.

W 30. minucie kartkę dostał Nicuşor Fota z Concordii. W 31. minucie karnego dla Gaz Metan nie wykorzystał David Caiado. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Yazalde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gaz Metan, zdobywając kolejną bramkę w 37. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Mario Rondón.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Stefana Barboianu, piłkarza Concordii.

Zawodnicy Concordii szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 45. minucie bramkę pocieszenia zdobył Nicolás Gorobsov. Asystę przy golu zaliczył Andrei Paliu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

W 64. minucie za Maria Rondóna wszedł Paul Costea. W 67. minucie kartką został ukarany Nicolás Gorobsov, piłkarz gości.

Kibice Gaz Metan nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sebastiana Mailata. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Darius Olaru. W 74. minucie Luís Aurélio został zmieniony przez Ely'ego Fernandesa, co miało wzmocnić jedenastkę Gaz Metan. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreia Paliu na Mariana Obedeanu w 84. minucie oraz Tha'era Al Bawaba na Ionuța Constantina w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania arbiter wręczył kartkę Petre'owi-Danielowi Ivanoviciemu z drużyny gości.

Alexandru Iulian Stănică
31′ (k.) David Caiado Dias
Nivaldo Alves Freitas Santos
74′ Luís Miguel Coimbra Aurélio
Răzvan Toni Augustin Grădinaru
70′ Darius Dumitru Olaru
Nicolás Martín Gorobsov  45′ 67′
Antoni Valeri Ivanov
Petre-Daniel Ivanovici80′
 37′ Yazalde Gomes Pinto
Robert Ivan
 1′, 6′ 64′ Mario Júnior Rondón Fernández
Ghislain Guessan
64′ Paul Costeluș Costea
Marian Obedeanu84′
70′ Sebastian Árpád Mailat

74′ Ely Ernesto Lopes Fernandes

Zespół Gaz Metan był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Gaz Metan żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery żółte.

Drużyna Gaz Metan w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.