Liga rumuńska - 14. kolejka Ligi I: CF Chindia Târgovişte - CS Gaz Metan Mediaş 1-1 (0-0)

W starciu 14. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 26 października, zespół CF Chindia Târgovişte zremisował z Gaz Metan 1-1 (0-0). Mecz na Stadionul Ilie Oană w Ploeszti obejrzało 1 270 widzów.

14. kolejka Rumunia - Liga I
2019-10-26 17:00 | Stadion: Stadionul Ilie Oană | Widzów: 1270 | Arbiter: A. Cojocaru
CF Chindia Târgovişte
CS Gaz Metan Mediaş
1
1
A. Pițian 86'
S. Buș 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół CF Chindia Târgovişte wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CF Chindia Târgovişte: Liviu Mihaiemu w 51. i Denisowi Dumitrașcu w 54. minucie. W 60. minucie Liviu Mihai został zmieniony przez Vadima Raţę.

Po godzinie gry żółtą kartkę dostał Andrei Pițian, zawodnik gospodarzy.

W tym czasie piłkarze Gaz Metan nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 64. minucie bramkę zdobył Sergiu Buș. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 69. minucie Mihai Voduț został zmieniony przez Andreia Burlacu, co miało wzmocnić zespół CF Chindia Târgovişte. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nassera Chameda na Ely'ego Fernandesa. Trener CF Chindia Târgovişte postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Denisa Dumitrașcu i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Neguţa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Gaz Metan doszło do zmiany. Stephan Drăghici wszedł za Nicolao Dumitru.

Trener Gaz Metan wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Neluţa Roșu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Darius Olaru.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andrei Pițian. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Cristian Cherchez.

W 88. minucie żółtą kartkę dostał Roberto Romeo z zespołu gości. W czwartej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Roberto Romeo z zespołu Gaz Metan i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 88. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Marius Marcel Constantin
54′ 80′ Denis Constantin Dumitrașcu
Ionuț Justinian Larie
Marius Mădălin Martac
Roberto Romeo88′ 90′
 86′ 62′ Andrei Ovidiu Pițian
Mihai Velisar
Ovidiu Alexandru Bic
Darius Dumitru Olaru85′
51′ 60′ Liviu Ionuț Mihai
Nicolao Manuel Dumitru Cardoso81′
69′ Mihai Voduț
Răzvan Alin Trif
60′ Vadim Raţă
Stephan Leonard Drăghici81′
69′ Andrei Burlacu
Neluț Stelian Roșu85′
80′ Cristian Daniel Neguț
Ely Ernesto Lopes Fernandes72′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Gaz Metan obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.