Liga rumuńska - 14. kolejka Ligi I: ACSM Politehnica Iași - CFR 1907 Kluż 2-1 (1-1)

W meczu 14. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 28 października, jedenastka CSM Politehnica zwyciężyła z CFR Kluż 2-1 (1-1). Mecz na Stadionul Municipal w Botoszanach obejrzało 200 widzów.

14. kolejka Rumunia - Liga I
2019-10-28 19:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 200 | Arbiter: M. Avram
V. Costache 10'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół CFR Kluż wygrał aż 13 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze CFR Kluż nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Valentin Costache.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Florian Loshaj z CSM Politehnica. Była to 20. minuta spotkania.

Jedenastka CSM Politehnica otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 45. minucie bramkę wyrównującą zdobył Juan Passaglia. Asystę zanotował Florian Loshaj.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół CSM Politehnica wyszedł w zmienionym składzie, za Rodnya Cabrala wszedł Adrià Gallego. W 65. minucie Luís Aurélio został zmieniony przez Cipriana Deaca.

Trener CFR Kluż postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Michaëla Pereirę i na pole gry wprowadził napastnika Cătălina Golofcę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener CSM Politehnica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Ovidiu Horșię. Na boisko wszedł Francisc Cristea, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSM Politehnica w 76. minucie spotkania, gdy Adrià Gallego strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Juan Passaglia.

Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom CSM Politehnica. W 78. minucie Valentin Costache został zmieniony przez Mihaiego Bordeianu, co miało wzmocnić drużynę CFR Kluż. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Doru Popadiuca na Dídaca Devesę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Cristea
90′ Ștefan Târnovanu
Giedrius Arlauskis
83′ Narcis Iulian Bădic
Paulo Vinícius de Souza Nascimento
77′ Bradley Diallo
Mário Jorge Malico Paulino
46′ Rodny Lopes Cabral
Alexandru Ștefan Pașcanu
Marius Ovidiu Mihalache
Mateo Sušić
Nicandro Hemsley Breeveld
Valentin Ionuț Costache  10′ 78′
66′ Ovidiu Horșia
Michaël Pereira65′
20′ Florian Loshaj
Adrian Constantin Alexandru Păun
 45′ Juan Pablo Passaglia
Luís Miguel Coimbra Aurélio65′
79′ Doru Popadiuc
Andrei Andonie Burcă
46′  76′ Adrià Gallego Arias
Mihai Ionuţ Butean
66′ Francisc Ionuț Cristea
Mihai Cătălin Bordeianu78′
79′ Dídac Àngel Devesa Albis
Ciprian Ioan Deac65′
Adrian Ionuț Bălan
Claudiu Adrian Mihai Petrila
Andrei Iuliu Haţiegan
Cătălin Gheorghiță Golofca65′

Arbiter nie ukarał piłkarzy CFR Kluż żadną kartką, natomiast zawodnikom CSM Politehnica przyznał cztery żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.