Liga rumuńska - 13. kolejka Ligi I: FC Viitorul - Sepsi 0-3 (0-3)

1 sierpnia na Stadionul Central w Ovidiu odbył się mecz 13. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Viitorul i Sepsi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sepsi 3-0.

M. Ștefănescu 16'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FC Viitorul wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sepsi w ósmej minucie spotkania, gdy Nicolae Carnat zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pavol Szafranko.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Sepsi, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Marius Ștefănescu. Po raz kolejny asystę zanotował Pavol Szafranko.

W 24. minucie za Damiena Dussauta wszedł Tiberiu Căpușă.

Niedługo później Nicolae Carnat wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sepsi, zdobywając kolejną bramkę w 32. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Istvána Fülöpa.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna FC Viitorul rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rivaldinha wszedł Ștefan Bodișteanu. Trener FC Viitorul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Carlo Casap, a murawę opuścił Vlad Achim.

W 61. minucie kartkę dostał Lóránt Kovács z jedenastki gości. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Bogdan Lazăr, Marco Dulca, a na ich miejsce weszli Aurelian Chitu, Paul Iacob. A kibice Sepsi nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomása Díaza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Pavol Szafranko.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Istvánowi Fülöpowi, zawodnikowi gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Roland Csaba Niczuly
24′ Damien Dussaut
Radoslav Bonchev Dimitrov
Virgil Eugen Ghiță
Florin Bogdan Ștefan
67′ Paul Alexandru Iacob
Răzvan Tincu
Sebastian Mladen
Rachid Ahmed Bouhenna
46′ Vlad Alexandru Achim
Nicolae Carnat  8′, 32′
Andrei Viorel Artean
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Andrei Virgil Ciobanu
István Sándor Fülöp71′ 75′
67′ Aurelian Ionut Chitu
Lóránt Kovács61′ 80′
46′ Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior
Marius Ștefănescu  16′ 80′
George Dănuț Ganea
Pavol Szafranko68′
Árpád Ors György Tordai
Béla Csongor Fejér
24′ Tiberiu Ionuț Căpușă
Daniel Marinel Celea80′
67′ Bogdan Gheorghe Lazăr
Anass Achahbar75′
Nicolae Alexandru Sima
Tomás Díaz Grassano68′
Antonio Vlad
George Ionuț Dragomir
46′ Carlo Roberto Casap
Lóránd-Levente Fülöp
Ionuț Bogdan Călin
Peter Gál-Andrezly80′
67′ Marco Dulca
Goran Karanović
46′ Ștefan Bodișteanu

Przewaga jedenastki FC Viitorul w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sepsi przyznał dwie żółte.

Zespół FC Viitorul wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.