Reklama

Reklama

Liga rumuńska - 13. kolejka Ligi I: CS Concordia Chiajna - FC Politehnica Iași 4-1 (2-0)

26 maja na Stadionul Concordia w Chiajnej odbyło się starcie 13. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Concordii i CSM Politehnica. Mecz zakończył się zwycięstwem Concordii 4-1. Na stadionie stawiło się 50 widzów.

26 maja  na Stadionul Concordia w Chiajnej odbyło się starcie  13. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Concordii  i CSM Politehnica. Mecz zakończył się zwycięstwem Concordii 4-1. Na stadionie stawiło się 50 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka CSM Politehnica wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Andrei Marc z Concordii. Była to szósta minuta spotkania.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Concordii otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Tha'er Al Bawab. W zdobyciu bramki pomógł Petre-Daniel Ivanovici.

Reklama

Drużyna CSM Politehnica ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie celnym strzałem popisał się Nivaldo. Bramka padła po podaniu Petre'a-Daniela Ivanoviciego.

W 32. minucie Marius Chelaru został zmieniony przez Kamera Qakę. W 33. minucie w jedenastce CSM Politehnica doszło do zmiany. Platini wszedł za Patricka Petre'a. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niestety Victor Rîmniceanu bramkarz Concordii nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Alessandra Caparca - rezerwowego bramkarza zespołu. W 51. minucie w jedenastce Concordii doszło do zmiany. Stefan Barboianu wszedł za Jules'a Ilokiego.

W 56. minucie kartką został ukarany Joao Meira, zawodnik Concordii. W 57. minucie kontaktową bramkę dla drużyny CSM Politehnica zdobył z rzutu karnego João Teixeira. W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Adrianowi Ropotanowi z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Concordii w 71. minucie spotkania, gdy Tha'er Al Bawab strzelił z karnego trzeciego gola. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce CSM Politehnica doszło do zmiany. Laurențiu Rus wszedł za Gabriela Bosoiego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 86. minucie wynik ustalił Nicolás Gorobsov.

W doliczonym czasie gry w zespole Concordii doszło do zmiany. Andrei Paliu wszedł za Petre'a-Daniela Ivanoviciego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Arbiter nie ukarał zawodników CSM Politehnica żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół CSM Politehnica rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AFC Botoşani. Tego samego dnia CS Gaz Metan Mediaş będzie gościć jedenastkę Concordii.

Reklama

Reklama

Reklama