Liga rumuńska - 13. kolejka Ligi I: ACSM Politehnica Iași - AFC Botoşani 0-3 (0-1)

W spotkaniu 13. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 21 października, drużyna CSM Politehnica przegrała z Botoşani 0-3 (0-1). Mecz na Stadionul Municipal w Botoszanach obejrzało 1 100 widzów.

13. kolejka Rumunia - Liga I
2019-10-21 19:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 1100 | Arbiter: A. Chivulete
R. Ofosu 68'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół CSM Politehnica wygrał aż 10 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko sześć.

Od pierwszych minut drużyna Botoşani zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu CSM Politehnica była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreia Cristeę z CSM Politehnica, a w 33. minucie Andreia Chindrişa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botoşani w 44. minucie spotkania, gdy Jonathan Emanuel strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Botoşani.

Zespół CSM Politehnica ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Mihai Roman. Asystę zaliczył Hamidou Keyta.

W 55. minucie za Ovidiu Horșię wszedł Doru Popadiuc. W 66. minucie w jedenastce CSM Politehnica doszło do zmiany. Cosmin Bîrnoi wszedł za Andreia Cristeę.

Niedługo później Reagy Ofosu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botoşani, strzelając kolejnego gola w 68. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomagał Mihai Roman.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Juan Passaglia z drużyny gospodarzy. Była to 71. minuta meczu. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Botoşani doszło do zmiany. Bryan Mendoza wszedł za Denisa Haruţa. W tej samej minucie trener Botoşani postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Hamidou Keytę wszedł Stefan Ashkovski, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

W 75. minucie Andrei Radu został zmieniony przez Sorina Şerbana, co miało wzmocnić zespół CSM Politehnica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mihaiego Romana na Eduarda Florescu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Alexandru Țigănașu
75′ Andrei Radu
George Andrei Miron
Luís Carlos Almada Soares
Juan Bautista Cascini
55′ Ovidiu Horșia
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez  44′ (k.)
Florian Loshaj
Enriko Papa
71′ Juan Pablo Passaglia
Hamidou Keyta72′
25′ 66′ Andrei Cristea
Reagy Baah Ofosu  68′
Adrian Ionuț Bălan
Mihai Alexandru Roman  53′ 80′
Alberto Cobrea
Hidajet Hankič
75′ Sorin Dănuț Șerban
Eduard Marian Florescu80′
66′ Cosmin Marian Bîrnoi
Bryan Mendoza72′
Alessio Carlone
Stefan Ashkovski72′
Francisc Ionuț Cristea
Minas Chalkiadakis
55′ Doru Popadiuc
George Alexandru Cîmpanu
Andrei Iuliu Haţiegan
Hervin Scicchitano Ongenda

Jedenastka CSM Politehnica zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom CSM Politehnica, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.