Liga rumuńska - 12. kolejka Ligi I: AFC Hermannstadt Sibiu - AFC Botoşani 0-2 (0-0)

21 maja na Stadionul Municipal odbył się pojedynek 12. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami AFC Sibiu i Botoşani. Starcie zakończyło się zwycięstwem Botoşani 2-0. Na stadionie stawiło się 4 500 widzów.

12. kolejka Rumunia - Liga I
2019-05-21 17:30 | Stadion: Stadionul Municipal | Widzów: 4500 | Arbiter: G. Găman
AFC Hermannstadt Sibiu
AFC Botoşani
0
2
M. Roman 85'
C. Golofca 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Botoşani wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 23. minucie żółtą kartką został ukarany Juvhel Tsoumou, zawodnik AFC Sibiu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu Marcel Holzmann zastąpił Aristidesa Soiledisa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Botoşani w tym sezonie, pojawił się Andrei Chindriş, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Andreia Pițiana. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Niedługo później trener AFC Sibiu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Petrișor Petrescu, a murawę opuścił Filip Jazvić.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Botoşani: Jonathanowi Emanuelowi w 69. i Răzvanowi Oaidzie w 80. minucie. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 74. minucie, w drużynie AFC Sibiu za Tiberiu Serediuca wszedł Florin Acsinte, a w zespole Botoşani Marian Târşa zmienił Răzvana Oaidę. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Răzvan Oaidă, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 80. minucie.

W 81. minucie w drużynie AFC Sibiu doszło do zmiany. Daniel Offenbacher wszedł za Juvhela Tsoumou.

Bramkarz AFC Sibiu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 85. minucie Mihai Roman dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Cătălin Golofca. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Andrei Patache.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Marian Târşa74′
61′ Filip Jazvić
Hervin Scicchitano Ongenda
74′ Tiberiu Andrei Serediuc
Mihai Alexandru Roman  85′
Ștefan Miluță Blănaru
Diego Fabbrini
23′ 81′ Juvhel Hama Tsoumou
Cătălin Gheorghiță Golofca  90′
Toma Marinică Niga
Eduard Adrian Pap
74′ Florin Dorin Acsinte
Andrei Chindriş46′
Ilja Antonov
Laurenţiu Cosmin Buş
Loren Georgian Niță
Lossémy Karaboué
81′ Daniel Offenbacher
Răzvan Constantin Oaidă74′ 80′ 81′
61′ Petrișor Ionuț Petrescu
Enriko Papa
Ivan Lendrić
Aristides Soiledis45′

Drużyna AFC Sibiu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Botoşani, a zawodnikom gospodarzy wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.