Liga rumuńska - 11. kolejka Ligi I: CSM Politehnica - ACS Campionii Fotbal Club Argeş 1-1 (1-0)

20 listopada na Stadionul Emil Alexandrescu w Jassach odbyło się spotkanie 11. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CSM Politehnica i ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

11. kolejka Rumunia - Liga I
2020-11-20 16:30 | Stadion: Stadionul Emil Alexandrescu | Arbiter: Lucian Ruşandu
ACSM Politehnica Iași
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
1
1
A. Cristea 40'
C. Malele 61'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna CSM Politehnica zajmowała 13., natomiast zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş - 14. pozycję.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom ACS Campionii Fotbal Club Argeş: Cephasowi Malelemu w 31. i Costinelowi Tofanowi w 35. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSM Politehnica w 40. minucie spotkania, gdy Andrei Cristea strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Juan Passaglia.

W 45. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Florianowi Vanzowi, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CSM Politehnica.

Między 46. a 55. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CSM Politehnica i jedną drużynie przeciwnej. Drugą połowę zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş rozpoczął w zmienionym składzie, za Stephana Drăghiciego, Mediopa Ndiayego weszli Andrei Blejdea, Sylvain Deslandes.

W 59. minucie za Roberta Grecu wszedł Andrei Mirică.

Piłkarze ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Cephas Malele. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Costinel Tofan.

Chwilę później trener CSM Politehnica postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Doru Popadiuca. Na boisko wszedł Platini, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 67. minucie czerwoną kartkę obejrzał Cosmin Frăsinescu, tym samym drużyna gospodarzy musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Między 72. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Dženan Zajmović, Manuel de Iriondo, a na ich miejsce weszli Andrei Cristea, Floriano Vanzo. Niedługo później trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Georgian Honciu, a murawę opuścił Andrei Mirică. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

George Mihai Micle
82′ Răzvan Philippe Onea
Costinel Andrei Tofan35′
67′ Cosmin Valentin Frăsinescu
Mihai Daniel Leca
Nikolaos Baxevanos
Luka Marić
55′ Sorin Marian Bușu
Nicolae Constantin Mușat85′
45′ 73′ Floriano Vanzo
Stephan Leonard Drăghici46′
Juan Pablo Passaglia
Derlis David Meza Colli
Nicandro Hemsley Breeveld
Ionuț Andrei Șerban
65′ Doru Popadiuc
Robert Ionuţ Grecu59′
 40′ 46′ 73′ Andrei Cristea
Daniel Marius Şerbănică
65′ 72′ Luís Carlos Almada Soares
Georgian Honciu88′
Francisc Ionuț Cristea
Sérgio Romeu Marakis
73′ Manuel Ignacio de Iriondo
Andrei Cristian Mirică59′ 88′
Joseph Mensah
Ionuţ Năstăsie
Antonio Mihai Stan
Antun Palić
73′ Dženan Zajmović
Andrei Cristian Blejdea46′ 54′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom CSM Politehnica, a zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.