Liga rumuńska - 11. kolejka Ligi I: CFR 1907 Kluż - AFC UTA Arad 0-1 (0-0)

22 listopada na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce odbył się mecz 11. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CFR Kluż i AFC UTA Arad. Starcie zakończyło się zwycięstwem AFC UTA Arad 1-0.

11. kolejka Rumunia - Liga I
2020-11-22 19:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Arbiter: Iulian Călin
CFR 1907 Kluż
AFC UTA Arad
0
1
A. Hora 75'

Od pierwszych minut zespół AFC UTA Arad zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CFR Kluż była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka CFR Kluż rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cătălina Itu wszedł Gabriel Debeljuh. Także zespół AFC UTA Arad rozpoczął w zmienionym składzie, za Davida Miculescu wszedł Valentin Buhăcianu. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Valentinowi Buhăcianu z zespołu gości.

Trener CFR Kluż postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Alexandru Chipciu i na pole gry wprowadził napastnika Valentina Costache'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Vlad Morar został zmieniony przez Cipriana Rusa.

Jedyną bramkę meczu zdobył Adrian Hora dla drużyny AFC UTA Arad. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Valentin Buhăcianu.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy CFR Kluż: Jakub Vojtuš, Damjan Đoković, a na ich miejsce weszli Mario Rondón, Soares. W 86. minucie kartkę dostał Neluț Roșu, piłkarz AFC UTA Arad. Chwilę później trener AFC UTA Arad postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Adriana Horę wszedł Cristian Melinte, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce AFC UTA Arad utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Denis Ciobotariu został zmieniony przez Ivicę Žunić, co miało wzmocnić drużynę CFR Kluż. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dragoșa Tescana na Călina Popescu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartki Ivicy Žuniciowi z CFR Kluż i Dragoșowi Tescanowi, Cristianowi Melinte'owi z zespołu gości.

Marius Ionuț Tomozei
87′ Denis Ciobotariu
Erico Constantino da Silva
Andrei Andonie Burcă
Alexandru Constantin Benga
Mário Jorge Malico Paulino
Simon Rrumbullaku
46′ Cătălin Mihai Itu
David Raul Miculescu46′
Adrian Constantin Alexandru Păun
Neluț Stelian Roșu86′
82′ William Soares Da Silva
Cristian Alexandru Albu
72′ Alexandru Chipciu
Dragoș Sebastian Tescan90′ 90′
82′ Mario Júnior Rondón Fernández
Florin Ionuţ Ilie
87′ 90′ Ivica Žunić
Cristian Costel Melinte87′ 90′
Luís Miguel Coimbra Aurélio
Sorin Cristian Bustea
82′ Damjan Đoković
Damian Isac
Nicolae Cârnat
Călin Popescu90′
72′ Valentin Ionuț Costache
Valentin Buhăcianu46′ 50′
46′ Gabriel Debeljuh
Alexandru Ionita
82′ Jakub Vojtuš
Ciprian Rus72′

Jedenastka AFC UTA Arad była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy CFR Kluż obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna AFC UTA Arad w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 5 grudnia jedenastka AFC UTA Arad zawalczy o kolejne punkty w Bukareszcie. Jej przeciwnikiem będzie Steaua Bukareszt. Tego samego dnia ACSM Politehnica Iași będzie rywalem zespołu CFR Kluż w meczu, który odbędzie się w Jassach.