Liga rumuńska - 11. kolejka Ligi I: CFR 1907 Kluż - AFC UTA Arad 0-1 (0-0)

22 listopada na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce odbył się mecz 11. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CFR Kluż i AFC UTA Arad. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AFC UTA Arad 1-0.

11. kolejka Rumunia - Liga I
2020-11-22 19:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Arbiter: Iulian Călin
CFR 1907 Kluż
AFC UTA Arad
0
1
A. Hora 75'

Od pierwszych minut drużyna AFC UTA Arad zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CFR Kluż była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół CFR Kluż wyszedł w zmienionym składzie, za Cătălina Itu wszedł Gabriel Debeljuh. Także drużyna AFC UTA Arad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Miculescu wszedł Valentin Buhăcianu. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Valentin Buhăcianu, piłkarz AFC UTA Arad.

Trener CFR Kluż postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Alexandru Chipciu i na pole gry wprowadził napastnika Valentina Costache'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Vlăduț Morar został zmieniony przez Cipriana Rusa.

Jedyną bramkę meczu dla AFC UTA Arad zdobył Adrian Hora w 75. minucie. Sytuację bramkową stworzył Valentin Buhăcianu.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jakub Vojtuš, Damjan Đoković, a na ich miejsce weszli Mario Rondón, Soares. W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Neluțowi Roșu z AFC UTA Arad. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole AFC UTA Arad doszło do zmiany. Cristian Melinte wszedł za Adriana Horę.

W 87. minucie Denis Ciobotariu został zmieniony przez Ivicę Žunić, co miało wzmocnić drużynę CFR Kluż. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dragoșa Tescana na Călina Popescu. W doliczonej czwartej minucie meczu sędzia ukarał kartkami Ivicę Žunicia z CFR Kluż oraz Dragoșa Tescana, Cristiana Melinte'a z jedenastki gości.

Marius Ionuț Tomozei
87′ Denis Ciobotariu
Erico Constantino da Silva
Andrei Andonie Burcă
Alexandru Constantin Benga
Mário Jorge Malico Paulino
Simon Rrumbullaku
46′ Cătălin Mihai Itu
David Raul Miculescu46′
Adrian Constantin Alexandru Păun
Neluț Stelian Roșu86′
82′ William Soares da Silva
Cristian Alexandru Albu
72′ Alexandru Chipciu
Dragoș Sebastian Tescan90′ 90′
82′ Mario Júnior Rondón Fernández
Florin Ionuţ Ilie
87′ 90′ Ivica Žunić
Cristian Costel Melinte87′ 90′
Luís Miguel Coimbra Aurélio
Sorin Cristian Bustea
82′ Damjan Đoković
Damian Daniel Isac
Nicolae Cârnat
Călin Popescu90′
72′ Valentin Ionuț Costache
Valentin Buhăcianu46′ 50′
46′ Gabriel Debeljuh
Alexandru Ionita
82′ Jakub Vojtuš
Ciprian Rus72′

Zespół AFC UTA Arad był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom CFR Kluż, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedenastka CFR Kluż w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 5 grudnia zespół AFC UTA Arad zawalczy o kolejne punkty w Bukareszcie. Jego przeciwnikiem będzie Steaua Bukareszt. Tego samego dnia ACSM Politehnica Iași będzie rywalem drużyny CFR Kluż w meczu, który odbędzie się w Jassach.