Liga rumuńska - 11. kolejka Ligi I: AFC Hermannstadt Sibiu - FC Astra Ploeszti 0-1 (0-0)

W meczu 11. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 22 listopada, zespół AFC Sibiu przegrał z FC Astra 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş.

11. kolejka Rumunia - Liga I
2020-11-22 16:00 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Arbiter: Adrian Viorel Cojocaru
AFC Hermannstadt Sibiu
FC Astra Ploeszti
0
1
V. Gheorghe 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka FC Astra wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 16. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół AFC Sibiu rozpoczął w zmienionym składzie, za Alexandru Vodę wszedł Claudiu Belu-Iordache. Także jedenastka FC Astra rozpoczęła w zmienionym składzie, za George'a Merloiego wszedł Mihai Radut. W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Claudiu Belu-Iordache'a z AFC Sibiu, a w 59. minucie Hugona Sousę z drużyny przeciwnej.

W 66. minucie Bright Addae został zmieniony przez Gorana Karanovicia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Mihaiemu Radutowi z FC Astra. W 68. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Sébastien Wüthrich, Mattia Montini, a na ich miejsce weszli Dario Čanađija, Shlomi Azulay.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Valentin Gheorghe dla jedenastki FC Astra. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Constantin Budescu.

W 83. minucie w zespole AFC Sibiu doszło do zmiany. Lucian Buzan wszedł za Soniego Mustivara. Chwilę później trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Silviu Balaure, a murawę opuścił Valentin Gheorghe. W doliczonej pierwszej minucie spotkania arbiter przyznał kartki Ionuțowi Stoice z AFC Sibiu i Constantinowi Dimie z jedenastki gości.

Dwie minuty później w zespole FC Astra doszło do zmiany. Romario Moise wszedł za Constantina Budescu.

David Beniamin Lazar
4′ 46′ Alexandru Ionuț Vodă
Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa59′
15′ Ousmane Diarrassouba
Daniel Graovac
90′ Ionuț Stoica
Constantin Cristian Dima90′
Raul Marian Opruț
Risto Radunović
66′ Bright Christopher Addae
George Cristian Merloi46′
83′ Soni Mustivar
David Carneiro Dias Resende Bruno
46′ 53′ Claudiu Belu-Iordache
Silviu Nicolae Balaure88′
Adrian Manuel Scarlatache
Romario Florin Moise90′
83′ Lucian Buzan
Mihai Radut46′ 67′
66′ Goran Karanović
Robert Riza
Adrian Cristian Marian Şter
Albert Tivadar Stahl

Sébastien Wüthrich68′

Mattia Montini68′

Drużyna FC Astra była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po cztery żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Astra w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 5 grudnia drużyna FC Astra będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie CF Chindia Târgovişte. Tego samego dnia FC Viitorul Constanţa będzie rywalem jedenastki AFC Sibiu w meczu, który odbędzie się w Ovidiu.