Liga rumuńska - 10. kolejka Ligi I: FC Dunărea Călăraşi - AFC Botoşani 0-2 (0-2)

14 maja na Stadionul Central Ion Comşa odbyło się spotkanie 10. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Dunărea Călăraşi i Botoşani. Mecz zakończył się zwycięstwem Botoşani 2-0. Pojedynek obejrzało 1 000 widzów.

10. kolejka Rumunia - Liga I
2019-05-14 17:15 | Stadion: Stadionul Central Ion Comşa | Widzów: 1000 | Arbiter: I. Kovacs
C. Golofca 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Dunărea Călăraşi wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botoşani w 29. minucie spotkania, gdy Lóránd-Levente Fülöp zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Dunărea Călăraşi: Gabrielowi Iancu w 33. i Srdjanowi Luchinowi w 45. minucie.

Drużyna Dunărea Călăraşi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Cătălin Golofca. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lóránd-Levente Fülöp.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Drugą połowę drużyna Dunărea Călăraşi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Steliana Filipa wszedł Gaston Mendy. Trener Dunărea Călăraşi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Valentin Munteanu, a murawę opuścił Cristian Sîrghi.

W 68. minucie Conor Henderson zastąpił Ianisa Stoicę. W 69. minucie arbiter wręczył kartkę Mihaiemu Romanowi z jedenastki gości. Kibice Botoşani nie mogli już doczekać się wprowadzenia Răzvana Oaidę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mihai Roman.

Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Andrei Andonie Burcă90′
46′ Steliano Filip
George Andrei Miron
Filip Gligorov
Andrei Alexandru Patache
45′ Srdjan Luchin
Andrei Ovidiu Pițian
46′ Cristian Bogdan Sîrghi
Lóránd Levente Fülöp  29′ (k.) 79′ 90′
Daniel Dumitru Benzar
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
84′ Najib Ammari
Enriko Papa
68′ Conor Henderson
Mihai Alexandru Roman69′ 74′
Gabriel Bogdan Simion
Cătălin Gheorghiță Golofca  45′
33′ Gabriel Cristian Iancu
Diego Fabbrini84′
Nicolae Calancea
Eduard Adrian Pap
Selim Ben Djemia
Andrei Chindriş
46′ Gaston Mendy
Laurenţiu Cosmin Buş84′ 86′
Alexandru Bourceanu
Lossémy Karaboué
Georgian Honciu
Răzvan Constantin Oaidă74′
46′ Valentin Dumitru Munteanu
Marian Târşa90′
68′ Ianis Stoica
Hervin Scicchitano Ongenda

Zawodnicy Dunărea Călăraşi obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.