Liga rumuńska - 10. kolejka Ligi I: FC Astra Ploeszti - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-2 (2-1)

W starciu 10. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 20 maja, zespół FC Astra wygrał z Sepsi 3-2 (2-1). Mecz na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu obejrzało 100 widzów.

10. kolejka Rumunia - Liga I
2019-05-20 20:00 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Widzów: 100 | Arbiter: I. Coza
Erico 90' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka FC Astra wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze FC Astra nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Mrzljak. Przy strzeleniu gola asystował Romario Moise.

Zespół Sepsi ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie wynik na 2-0 podwyższył Silviu Balaure. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Romario Moise.

W 38. minucie Igor Jovanović został zmieniony przez Yasina Hameda.

Zawodnicy Sepsi odpowiedzieli strzeleniem gola. W 43. minucie bramkę kontaktową zdobył Ibrahima Tandia. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Bramka padła po podaniu Andreia Sînteana.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Andreiowi Sînteanowi z Sepsi. Była to 45. minuta meczu.

Po godzinie gry kartkę otrzymał Aboud Khamis z zespołu gości.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie celnym strzałem popisał się Romario Moise. Asystę przy golu zanotował Denis Alibec.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Yasina Hameda, zawodnika Sepsi. W 66. minucie w jedenastce Sepsi doszło do zmiany. Călin Popescu wszedł za Andreia Sînteana. Chwilę później trener FC Astra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Julien Bègue, a murawę opuścił Ionut Biceanu.

W 70. minucie Risto Radunović został zmieniony przez Constantina Dimę, a za Filipa Mrzljaka wszedł na boisko Radu Chiriac, co miało wzmocnić drużynę FC Astra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriela Mourę na Etele'a Baláskę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Sebastian Rudol, piłkarz gości.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku do własnej bramki trafił zawodnik FC Astra Erico. Jedenastce Sepsi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FC Astra.

Igor Jovanović38′
90′ (samob.) Erico Constantino da Silva
Aboud Omar Khamis60′
70′ Risto Radunović
Gabriel Rodrigues de Moura74′
Valentin Gheorghe
Sebastian Rudol76′
 27′ Silviu Nicolae Balaure
Florin Bogdan Ștefan
69′ Ionuț Ciprian Biceanu
Ibrahima Tandia  43′
Mihai Ionuţ Butean
Nicolae Carnat
 63′ Romario Florin Moise
Stefan Dimitrov Velev
 13′ 83′ Filip Mrzljak
Ousmane Diarrassouba
70′ Constantin Cristian Dima
Etele Baláska74′
83′ Radu Ioan Chiriac
István Sándor Fülöp
Romário Santos Pires
Yasin Hamed38′ 65′
69′ Julien Antoine Bègue
Călin Popescu66′
Vahid Hambo
Gabriel Cristian Vaszvari

Drużyna FC Astra zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników FC Astra żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.