Liga rumuńska - 10. kolejka Ligi I: ACS Campionii Fotbal Club Argeş - CFR 1907 Kluż 0-2 (0-2)

W starciu 10. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 8 listopada, jedenastka ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş przegrała z CFR Kluż 0-2 (0-2). Mecz odbył się na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti.

10. kolejka Rumunia - Liga I
2020-11-08 17:00 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Arbiter: Horia Gabriel Mladinovici
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
CFR 1907 Kluż
0
2
DO PRZERWY  0-2
M. Rondón 14',23'

Drużyna CFR Kluż bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CFR Kluż w 14. minucie spotkania, gdy Mario Rondón zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Ciprian Deac.

W 23. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mario Rondón z CFR Kluż. Sytuację bramkową stworzył Michaël Pereira.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Na drugą połowę drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş wyszła w zmienionym składzie, za Sylvaina Deslandesa wszedł Alexander Maes. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Mihaiemu Lece z zespołu gospodarzy. Była to 52. minuta spotkania.

W 55. minucie Michaël Pereira został zmieniony przez Damjana Đokovicia. Chwilę później trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Mediop Ndiaye, a murawę opuścił Andrei Prepelita. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş doszło do zmiany. Antun Palić wszedł za Stephana Drăghiciego.

Chwilę później trener CFR Kluż postanowił wzmocnić linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Cătălina Itu. Na boisko wszedł Luís Aurélio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Mateo Sušić
52′ Mihai Daniel Leca
Cristian Marian Manea
46′ Sylvain Boris Nabil Deslandes
Denis Ciobotariu
Nicolae Constantin Mușat
Mário Jorge Malico Paulino
80′ Stephan Leonard Drăghici
Cătălin Mihai Itu83′
Luka Marić
Adrian Constantin Alexandru Păun89′
Ionuț Andrei Șerban
William Soares da Silva89′
57′ Andrei Prepelita
Ciprian Ioan Deac
Derlis David Meza Colli
Mario Júnior Rondón Fernández  14′, 23′ 88′
88′ Andrei Cristian Blejdea
Damjan Đoković55′
46′ Alexander Maes
Raul Bogdan Haiduc
Sérgio Romeu Marakis
Ovidiu Stefan Hoban89′
88′ Andrei Cristian Mirică
Nicolae Cârnat
80′ Antun Palić
Valentin Ionuț Costache89′
57′ Mediop Ndiaye
Gabriel Debeljuh88′

Zespół CFR Kluż był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników CFR Kluż żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Obie drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 21 listopada zespół CFR Kluż będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie AFC UTA Arad. Tego samego dnia ACSM Politehnica Iași będzie przeciwnikiem drużyny ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w meczu, który odbędzie się w Jassach.