Liga rumuńska - 1. kolejka Ligi I: Steaua Bukareszt - AFC Hermannstadt Sibiu 4-3 (2-1)

14 lipca na Stadionul Municipal Nicolae Dobrin w Piteşti odbyło się spotkanie 1. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Steaua i AFC Sibiu. Mecz zakończył się zwycięstwem Steaua 4-3. Na stadionie zasiadło 4 500 widzów.

1. kolejka Rumunia - Liga I
2019-07-14 20:00 | Stadion: Stadionul Municipal Nicolae Dobrin | Widzów: 4500 | Arbiter: H. Fesnic
G. Debeljuh 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Steaua wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę obejrzał Lucian Dumitriu z AFC Sibiu.

Tymczasem piłkarze Steaua nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie bramkę zdobył Florinel Coman. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mihai Roman.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 30. minucie spotkania, gdy Adrian Hora strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Florinel Coman.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Alexandru Matelowi, piłkarzowi gości.

Niedługo później Juvhel Tsoumou wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC Sibiu, zdobywając bramkę w 45. minucie starcia.

Na drugą połowę jedenastka Steaua wyszła w zmienionym składzie, za Luciana Filipa wszedł Dragoș Nedelcu. W 51. minucie Andrei Sîntean został zmieniony przez Yazalde'a.

W 52. minucie w zespole Steaua doszło do zmiany. Dennis Man wszedł za Mihaiego Romana.

Jedenastka AFC Sibiu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Dennis Man. Bramka padła po podaniu Florina Tănase'a.

W 55. minucie w zespole AFC Sibiu doszło do zmiany. Petrișor Petrescu wszedł za Luciana Dumitriu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie bramkę kontaktową zdobył Alexandru Dandea.

Między 68. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku skutecznym uderzeniem popisał się Dragoș Nedelcu. Asystę przy bramce zanotował Ionuț Vînă.

W 81. minucie sędzia przyznał kartkę Dragoșowi Nedelcu z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener AFC Sibiu postanowił wzmocnić linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Juvhela Tsoumou. Na boisko wszedł Gabriel Debeljuh, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Steaua doszło do zmiany. Răzvan Oaidă wszedł za Florinela Comana.

W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Răzvan Dâlbea nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście na miejscu znajdował się Răzvan Dâlbea, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce. Bramka padła po podaniu Petrișora Petrescu.

Minutę później sędzia ukarał kartką Bogdana Planicia, piłkarza Steaua. Zespołowi AFC Sibiu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Steaua.

Alexandru Adrian Dandea  57′ 68′
73′ Claudiu Belu-Iordache
Srdjan Luchin
Iulian Lucian Cristea
Alexandru Matel36′
90′ Bogdan Planić
Sergiu Cristian Popovici
52′ Mihai Alexandru Roman
Andrei Sîntean Mezin51′
46′ Lucian Ionuț Filip
David Caiado Dias
Ionuț Daniel Vînă
Răzvan Adrian Dâlbea 90′ (k.)
 30′ Adrian Ioan Hora
Lucian Mihai Dumitriu16′ 55′
 23′ 71′ 85′ Florinel Teodor Coman
Juvhel Hama Tsoumou  45′ 84′
Florin Lucian Tănase
Andrei Ioan Cordea
Cristian Emanuel Balgradean
Emanuel Rodrigues Novo
46′  80′ 81′ Dragoș Ionuț Nedelcu
Ionuț Stoica
85′ Răzvan Constantin Oaidă
Gabriel Debeljuh84′  90′
52′  53′ Dennis Man
Yazalde Gomes Pinto51′

Zawodnicy Steaua otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.