Liga rumuńska - 1. kolejka Ligi I: FC Viitorul Constanţa - FC Voluntari 0-0

29 lutego na Stadionul Central w Ovidiu odbyło się starcie 1. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Viitorul i FC Voluntari. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 872 widzów.

1. kolejka Rumunia - Liga I
2020-02-29 16:30 | Stadion: Stadionul Central | Widzów: 872 | Arbiter: A. Chivulete
FC Viitorul Constanţa
FC Voluntari
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna FC Viitorul wygrała aż 11 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Dulcę z FC Viitorul, a w 18. minucie Alexandru Pașcanu z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół FC Viitorul rozpoczął w zmienionym składzie, za Marca Dulcę wszedł Jacques Zoua. W 57. minucie Alexandru Tudorie został zmieniony przez Marka Simonovskiego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Viitorul: Cristianowi Ganei w 60. i Sebastianowi Mladenowi w 66. minucie. W 69. minucie w drużynie FC Viitorul doszło do zmiany. Malcom Edjouma wszedł za Cosmina Mateiego. Trener FC Viitorul postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Aureliana Chitu i na pole gry wprowadził napastnika George'a Ganeę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener FC Voluntari postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Moussę Sanoha. Na boisko wszedł Cristian Costin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie FC Voluntari doszło do zmiany. Andraż Struna wszedł za Claudiu Belu.

Claudiu Belu-Iordache81′
60′ Cristian George Ganea
Alexandru Ștefan Pașcanu18′
Virgil Eugen Ghiță
Alexandru Nicolae Vlad
66′ Sebastian Mladen
Cristian Mihai Căpățînă
69′ Cosmin Gabriel Matei
Pablo de Lucas Torres
Andrei Viorel Artean
Aïssa Bilal Laïdouni
11′ 46′ Marco Dulca
Alexandru Irinel Mățan
Rivaldo Vitor Mosca Ferreira Júnior
Moussa Sanoh77′
76′ Aurelian Ionut Chitu
Andraż Struna81′
69′ Malcom Sylas Edjouma Laouari
Cătălin Ștefan Țîră
76′ George Dănuț Ganea
Vlad Călin Morar
46′ Jacques Zoua Daogari
Marko Simonovski57′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.