Liga rumuńska - 1. kolejka Ligi I: CS Universitatea - FC Academica Clinceni 3-2 (2-1)

14 lipca na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie odbył się mecz 1. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CS Universitatea i FC Academica Clinceni. Starcie zakończyło się zwycięstwem CS Universitatea 3-2. Na stadionie zasiadło 11 000 widzów.

1. kolejka Rumunia - Liga I
2019-07-14 17:00 | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco | Widzów: 11000 | Arbiter: M. Barbu
P. Nsiah 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Academica Clinceni Andrei Răuță.

W 29. minucie za Mariana Șerbana wszedł Alexandru Mateiu.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Şut. Asystę przy bramce zaliczył Bogdan Barbu.

Zawodnicy CS Universitatea odpowiedzieli strzeleniem gola. W 41. minucie Ivan Martic dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Renata Kelicia z CS Universitatea, a w 54. minucie Răzvana-Bogdana Patriche-Nichitę z drużyny przeciwnej. Trener FC Academica Clinceni postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Bogdana Barbu i na pole gry wprowadził napastnika Jakuba Vojtuša. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę wyrównującą zdobył Philippe Nsiah. Asystę zaliczył Mihai Dobrescu.

Prawie natychmiast Vasile Constantin wywołał eksplozję radości wśród kibiców CS Universitatea, strzelając kolejnego gola w piątej minucie doliczonego czasu spotkania starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alexandru Mateiu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Mihai Dobrescu
53′ Renato Kelić
Răzvan-Bogdan Patriche-Nichita54′
 41′ Ivan Martić
Andrei Răuță 13′ (samob.)
Cristi Marian Bărbuț
Bogdan Florin Barbu71′
29′ Marian Cristinel Șerban
Bogdan Mihai Ilie46′
Antoni Valeri Ivanov
Vasile Olariu57′
Kamer Adem Qaka
Adrian Gheorghe Șut  29′
77′ Mihai Alexandru Roman
Alexandru Daniel Buziuc
83′ Ștefan Baiaram
Cătălin Gabriel Găină
83′  90′ Vasile Nicolae Constantin
Paul Ovidiu Parvulescu46′
29′ Alexandru Mateiu
Paul Ioan Paţurcă57′
77′ Carlos Manuel dos Santos Fortes
Jakub Vojtuš71′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.