Gaz Metan - ACS Campionii Fotbal Club Argeş 2-2 (1-1). Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I

30 lipca na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş odbył się pojedynek 3. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Gaz Metan i ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Mecz obejrzało 1 000 widzów.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2021-07-30 18:00 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Widzów: 1000 | Arbiter: Sorin Andrei Antonie
Diogo Viana 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Gaz Metan wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie Cristian Tănase dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Diogo Viana.

W 15. minucie Félix Mathaus został zmieniony przez Dioga Izatę.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 18 minut, drużyna Gaz Metan doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ioan Filip. Asystę przy golu zaliczył Răzvan Grădinaru.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gaz Metan w 72. minucie spotkania, gdy Patricio Matricardi zdobył drugą bramkę. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Grigore Turda z jedenastki gości. Była to 73. minuta spotkania.

W 73. minucie Cristian Tănase został zmieniony przez Denisa Dumitrașcu, a za Jucie Lupetę wszedł na boisko Ruan, co miało wzmocnić drużynę ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adamę Sarr na Sergiu Ciocana.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej drugiej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Diogo Viana.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Alexandru Doru Greab
64′ Roberto Romeo
Diogo Viana  90′
 72′ Patricio Martín Matricardi
Andrei Ovidiu Pițian
15′ Félix Mathaus Lima Santos
Grigore Ioan Turda73′
46′ Răzvan Alin Trif
Nicolae Mușat
 25′ Ioan Constantin Filip
Derlis David Meza Colli
64′ Ovidiu Horșia
Said Ahmed Said
85′ Adama Sarr
Joaquim Manuel Welo Lupeta81′
Alexandru Buzbuchi
Flavius Dănuț Croitoru
Răzvan Horj
Deian Boldor
46′ Mihai Velisar
Jimmy De Jonghe
85′ Sergiu Robert Ciocan
Denis Constantin Dumitrașcu73′
64′ Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Tudor Marius Telcean
15′ Diogo Marques Izata Pereira
Alexandru Mihail Crivac
64′ Mihai Daniel Lixandru
Georgian Honciu62′
Francisco Santos da Silva Júnior
Claudiu Constantin Moisie
Tomáš Smola
Ruan Ribeiro Teles81′

Przewaga zespołu Gaz Metan w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Gaz Metan żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.