Gaz Metan - ACS Campionii Fotbal Club Argeş 1-1 (1-0). Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I

30 kwietnia na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş odbyło się starcie 5. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Gaz Metan i ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Mecz zakończył się remisem 1-1.

5. kolejka Rumunia - Liga I
2021-04-30 16:30 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Arbiter: Adrian Viorel Cojocaru
CS Gaz Metan Mediaş
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
1
1
R. Deaconu 23'
C. Malele 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Gaz Metan wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Gaz Metan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 17. minucie na plac gry wszedł Ricardo Valente, a murawę opuścił Sergiu Ciocan.

Tymczasem zawodnicy Gaz Metan nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Ronaldo Deaconu. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gaz Metan.

Drugą połowę zespół Gaz Metan rozpoczął w zmienionym składzie, za Vlăduța Morara wszedł Adama Sarr. Także jedenastka ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roberta Grecu wszedł Jimmy De Jonghe. A trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stephana Drăghiciego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Cristian Dumitru. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 60. minucie Antun Palić zastąpił Georgiana Honciu. Między 62. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Gaz Metan: Ronaldo Deaconu, Ricardo Valente, Adama Sarr, na ich miejsce weszli: Ovidiu Horșia, Roberto Romeo, Nasser Chamed. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Derlisa Mezy, Ionuța Șerbana zajęli: Ruan, Sylvain Deslandes. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Ondřejowi Bačy z Gaz Metan. Była to 90. minuta spotkania. W doliczonej czwartej minucie meczu wynik ustalił z rzutu karnego Cephas Malele. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Alexandru Doru Greab
90′ Ondřej Bačo
Derlis David Meza Colli74′
 23′ 62′ Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Robert Ionuţ Grecu46′
Mihai Velisar
Cristian Cosmin Dumitru60′
Bryan Alceus
Ionuț Andrei Șerban81′
17′ Sergiu Robert Ciocan
Antun Palić60′
46′ Vlăduț Călin Morar
Cephas Malele  90′ (k.)
Alexandru Buzbuchi
George Mihai Micle
Jefferson Yuri de Sousa Matias
Jimmy De Jonghe46′
63′ Roberto Romeo
Sylvain Boris Nabil Deslandes81′
62′ Ovidiu Horșia
Mihai-Daniel Leca
Yves Simon Pambou Loembet
Stephan Leonard Drăghici60′
76′ Nasser Chamed
Georgian Honciu60′
17′ 63′ Ricardo Jorge Oliveira Valente
Ionuţ Năstăsie
46′ 76′ Adama Sarr
Cătălin Constantin Barbu
. Ze Manuel
Ruan Ribeiro Teles74′

Arbiter nie ukarał piłkarzy ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.

1
1
2
2
2
2

Już w najbliższy wtorek drużyna Gaz Metan zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie CF Chindia Târgovişte. Natomiast w czwartek FC Voluntari zagra z jedenastką ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş na jej terenie.