Fotbal Club Voluntari - FCSB 2-2 (1-1). Liga - 9. kolejka

W pojedynku 9. kolejki Ligi I, który rozegrany został 14 maja, jedenastka Voluntari zremisowała z FCSB 2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadionul Anghel Iordanescu.

W  pojedynku 9. kolejki  Ligi I, który rozegrany został 14 maja, jedenastka Voluntari zremisowała  z FCSB  2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadionul Anghel Iordanescu.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć jedenastka Voluntari wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie za Gabriela Tamasa wszedł Cosmin Achim.

W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką George'a Mirona z FCSB, a w 33. minucie Adama Nemca z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Voluntari doszło do zmiany. Cristian Costin wszedł za Ulricha Meleke'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FCSB w 44. minucie spotkania, gdy Andrei Cordea strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Darius Olaru.

Jedenastka FCSB krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko minutę, ponieważ zespół Voluntari doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Adam Nemec. Sytuację bramkową stworzył Ricardinho.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w jedenastce FCSB doszło do zmiany. Malcom Edjouma wszedł za Ivana Mamuta. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Voluntari: Alexandru Vladowi w 58. i Lukasowi Droppie w 60. minucie.

Florin Tanase wywołał eksplozję radości wśród kibiców FCSB, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. Asystę zanotował Malcom Edjouma.

Chwilę później trener Voluntari postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Lukasa Droppę. Na boisko wszedł George Merloi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Voluntari: Muhamed Olawale, Lorand Fulop, a na ich miejsce weszli Adam Nemec, Marcelo Lopes. Chwilę później trener FCSB postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ovidiu Popescu wszedł Valentin Gheorghe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół FCSB nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

W 80. minucie w zespole FCSB doszło do zmiany. Ioan Dumiter wszedł za Andreia Cordeę. Na pięć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Cosminowi Achimowi z Voluntari.

Piłkarze Voluntari odpowiedzieli strzeleniem gola. W 88. minucie wynik ustalił Cristian Costin. Asystę przy bramce zaliczył Muhamed Olawale.

W samej końcówce spotkania w jedenastce FCSB doszło do zmiany. Ianis Stoica wszedł za Adriana Suta. W 90. minucie kartkę dostał Mihai Popa, zawodnik Voluntari. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny FCSB, mimo że oddała ona aż 10 celnych strzałów.

Zespół Voluntari zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Voluntari, natomiast zawodnikom FCSB pokazał jedną.

Drużyna Voluntari wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FCSB wymienił czterech graczy.