Fotbal Club Voluntari - Asociatia Club Sportiv Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0-0. Liga - 5. kolejka

15 sierpnia na Stadionul Anghel Iordanescu odbył się pojedynek 5. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami Voluntari i Sepsi. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

15 sierpnia  na Stadionul Anghel Iordanescu odbył się pojedynek  5. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami Voluntari  i Sepsi. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów jedenastka Sepsi wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie za Cosmina Mateiego wszedł Cristian Barbut.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Nicolae Paun z drużyny Sepsi. Była to 32. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie kartkę otrzymał Ricardinho z Voluntari. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 58. minucie, w zespole Voluntari za Cristiana Costina wszedł Ulrich Meleke, a w jedenastce Sepsi Catalin Golofca zmienił Iona Gheorghego.

Trener Sepsi postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Adnana Aganovica i na pole gry wprowadził napastnika Maria Rondona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricia Matricardiego z Voluntari, a w 75. minucie Denisa Ciobotariu z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Voluntari postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lukasa Droppę wszedł Cosmin Achim, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Voluntari utrzymać remis.

W 90. minucie sędzia ukarał kartką Roberta Voicana, piłkarza Voluntari.

Wyraźna przewaga jedenastki Sepsi nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona sześć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Voluntari obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Voluntari w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Sepsi wymieniła czterech graczy.