Fotbal Club UTA Arad - Fotbal Club Universitatea Cluj 2-1 (1-1). Liga - 5. kolejka

13 sierpnia na Stadionul Francisc von Neuman odbył się pojedynek 5. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami UTA Arad i Universitatei Cluj. Mecz zakończył się zwycięstwem UTA Arad 2-1.

13 sierpnia  na Stadionul Francisc von Neuman odbył się pojedynek  5. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami UTA Arad  i Universitatei Cluj. Mecz zakończył się zwycięstwem UTA Arad 2-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań jedenastka Universitatei Cluj wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze UTA Arad nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie Virgiliu Postolachi dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedenastka UTA Arad długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 30 minut, drużyna Universitatei Cluj doprowadziła do remisu. Gola strzelił Adrian Balan. Asystę zanotował Romario.

Między 40. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Universitatei Cluj i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Universitatei Cluj rozpoczął w zmienionym składzie, za Catalina Hlisteiego, Mariusa Briceaga weszli Ely Fernandes, Paul Pirvulescu. W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Ely'emu Fernandesowi, zawodnikowi Universitatei Cluj.

W 58. minucie Florentin Matei zastąpił Desleya Ubbinka. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom UTA Arad: Juanowi Casciniemu i Andreiowi Chindrisowi.

Piłkarze UTA Arad w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Juan Cascini. Przy zdobyciu bramki pomagał Wesley Jobello.

W 83. minucie Alexandru Chipciu został zmieniony przez Alexandru Boiciuca, co miało wzmocnić drużynę Universitatei Cluj. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wesleya Jobello na Alberta Stahla. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom UTA Arad w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Zespół UTA Arad w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Universitatei Cluj w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.