Fotbal Club Universitatea Cluj - Fotbal Club Dinamo Bucuresti 2-0 (1-0). Liga -

21 maja na UNKNOWN-2804 odbył się pojedynek Ligi I pomiędzy drużynami Universitatei Cluj i Dinama Bucuresti. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Universitatei Cluj 2-0.

21 maja  na UNKNOWN-2804 odbył się pojedynek   Ligi I pomiędzy drużynami Universitatei Cluj  i Dinama Bucuresti. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Universitatei Cluj 2-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Dinama Bucuresti wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Universitatei Cluj w 14. minucie spotkania, gdy Martin Remacle strzelił pierwszego gola.

W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mihaiego Esanu z Dinama Bucuresti, a w 39. minucie Ely'ego Fernandesa z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Paul Pirvulescu został zastąpiony przez Mihaiego Dobrescu. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie Dinama Bucuresti doszło do zmiany. Razvan Patriche wszedł za Baptiste'a Aloego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Universitatei Cluj.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Universitatea Cluj: Romariowi w 50. i Alexandru Boiciucowi w 57. minucie. W tej samej minucie w drużynie Dinama Bucuresti doszło do zmiany. Geani Cretu wszedł za Antonia Bordusanu.

Trener Dinama Bucuresti postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Alexandru Rautę i na pole gry wprowadził napastnika Vlada Morara. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 68. minucie w zespole Universitatei Cluj doszło do zmiany. Cristian Balgiu wszedł za Martina Remacle'a. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Denis Ispas z drużyny Universitatei Cluj.

W 72. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ely Fernandes, osłabiając zespół Universitatei Cluj. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 39. minucie.

Drużyna Dinama Bucuresti ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Universitatei Cluj, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Alexandru Boiciuc. Przy strzeleniu gola pomógł Ioan Filip.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Drużyna Dinama Bucuresti miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół Universitatei Cluj zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Universitatei Cluj, natomiast piłkarzom Dinama Bucuresti przyznał jedną żółtą.

Drużyna Universitatei Cluj wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Dinama Bucuresti wykorzystał wszystkie zmiany.