Fotbal Club Universitatea Cluj - ACS Petrolul 52 Ploiesti 0-1 (0-1). Liga - 4. kolejka

5 sierpnia na UNKNOWN-2804 odbyło się starcie 4. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami Universitatei Cluj i Petrolulu 52. Mecz zakończył się zwycięstwem Petrolulu 52 1-0.

5 sierpnia  na UNKNOWN-2804 odbyło się starcie  4. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami Universitatei Cluj  i Petrolulu 52. Mecz zakończył się zwycięstwem Petrolulu 52 1-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków jedenastka Universitatei Cluj wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Universitatei Cluj próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedynego gola meczu strzelił Gheorghe Grozav dla jedenastki Petrolulu 52. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Marian Huja.

W 45. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Adrian Balan nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W tej samej minucie kartkę dostał Mirko Ivanovski z drużyny Petrolulu 52. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Petrolulu 52.

Na drugą połowę zespół Universitatei Cluj wyszedł w zmienionym składzie, za Alberta Hofmana wszedł Florian Haita. Między 53. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Petrolulu 52 i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Universitatei Cluj postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Florina Purecego i na pole gry wprowadził napastnika Ely'ego Fernandesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 68. minucie Rolandas Baravykas został zmieniony przez Roberta Romeo. Między 70. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Petrolulu 52: Marius Cioiu, Gheorghe Grozav, Mirko Ivanovski, Takayuki Seto, na ich miejsce weszli: Cosmin Tucaliuc, Eugeniu Cebotaru, Simon Mazarache, Lucian Dumitriu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paula Pirvulescu, Ioana Filipa zajęli: Marius Briceag, Alexandru Boiciuc.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreia Pitiana z Universitatei Cluj, a w 90. minucie Octaviana Valceanu z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga zespołu Universitatei Cluj w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Universitatei Cluj otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Universitatei Cluj w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Petrolulu 52 w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.