Fotbal Club Dinamo Bucuresti - Fotbal Club UTA Arad 1-1 (0-1). Liga - 9. kolejka

13 maja na Stadionul Dinamo w Bukareszcie odbył się pojedynek 9. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami Dinama Bucuresti i UTA Arad. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

13 maja  na Stadionul Dinamo w Bukareszcie odbył się pojedynek  9. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami Dinama Bucuresti  i UTA Arad. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 33. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom UTA Arad: Constantinowi Dimie i Modestasowi Vorobjovasowi.

Tymczasem zawodnicy UTA Arad nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 39. minucie Nicolao Dumitru dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 45. minucie Mirko Ivanovski zastąpił Vlada Morara. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UTA Arad.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dinamo Bucuresti: Gabrielowi Torjemu w 55. i Gabrielowi w 60. minucie. Chwilę później trener Dinama Bucuresti postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Gabriela Torjego. Na boisko wszedł Andreas Mihaiu, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 62. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy UTA Arad: Philip Otele, Desley Ubbink, Modestas Vorobjovas, na ich miejsce weszli: Rares Pop, Damian Isac, Florentin Matei. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antoniego Ivanova, Alexandru Rauty zajęli: Jonathan Rodriguez, Cosmin Matei. W 71. minucie w jedenastce UTA Arad doszło do zmiany. Rolandas Baravykas wszedł za Marka Vukcevica. W 76. minucie Nicolao Dumitru został zmieniony przez Filipa Dangubica, co miało wzmocnić zespół UTA Arad. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Geaniego Cretu na Antonia Bordusanu.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Raresa Popa, piłkarza UTA Arad.

Jedenastka Dinama Bucuresti otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Irobiso. W zdobyciu bramki pomógł Antonio Bordusanu.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Idriza Bathę z UTA Arad, a w 90. minucie Christiana Irobiso z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Dinama Bucuresti, natomiast piłkarzom UTA Arad przyznał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.