Fotbal Club CFR 1907 Cluj - Fotbal Club Botosani 0-1 (0-1). Liga - 5. kolejka

14 sierpnia na Stadionul Dr. Constantin Radulescu w Kluż-Napoce odbył się pojedynek 5. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami CFR Cluj i Botosaniego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Botosaniego 1-0.

14 sierpnia  na Stadionul Dr. Constantin Radulescu w Kluż-Napoce odbył się pojedynek  5. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami CFR Cluj  i Botosaniego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Botosaniego 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 meczów drużyna CFR Cluj wygrała 13 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Botosani: Victorowi Dicanowi w 3. i Francowi Mussisowi w 11. minucie.

W 25. minucie za Mihaiego IIego wszedł Sekou Camara.

Jedyną bramkę meczu dla Botosaniego zdobył Sekou Camara w 31. minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Andrei Tircoveanu.

W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreia Burcę z CFR Cluj, a w 45. minucie Yacoubę Syllę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Botosaniego.

Trener Botosaniego postanowił bronić wyniku. W 56. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Andreia Tircoveanu wszedł Alin Seroni, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Botosaniego utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Mihai Roman został zmieniony przez Elada Shahafa, co miało wzmocnić drużynę Botosaniego. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mihaiego Bordeianu na Alexandru Pauna.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CFR Cluj doszło do zmiany. Jefte Betancor wszedł za Ovidiu Hobana. W 73. minucie Sebastian Mailat został zmieniony przez Petara Petkovskiego, co miało wzmocnić jedenastkę Botosaniego. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cephasa Malelego na Sergiu Busa. W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy CFR Cluj obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.