Fotbal Club CFR 1907 Cluj - Clubul Sportiv Universitatea Craiova 2-1 (1-0). Liga - 9. kolejka

15 maja na Stadionul Dr. Constantin Radulescu w Kluż-Napoce odbył się pojedynek 9. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami CFR Cluj i CS-u Univ. Craiova. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CFR Cluj 2-1.

15 maja  na Stadionul Dr. Constantin Radulescu w Kluż-Napoce odbył się pojedynek  9. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami CFR Cluj  i CS-u Univ. Craiova. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CFR Cluj 2-1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 starcia zespół CFR Cluj wygrał 13 razy i zanotował 10 porażek oraz 11 remisów.

Asystę zanotował Gabriel Debeljuh.

Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół CFR Cluj trafił do bramki rywala. W drugiej minucie bramkę zdobył Nana Boateng.

W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Birligeę z CFR Cluj, a w 33. minucie Andreia Ivana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CFR Cluj.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter ukarał kartką Alexandru Cretu, piłkarza CS-u Univ. Craiova.

Jedenastka CS-u Univ. Craiova ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna CFR Cluj, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Debeljuh.

W 59. minucie kartkę otrzymał Vladimir Screciu z zespołu CS-u Univ. Craiova.

Zawodnicy CS-u Univ. Craiova szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 61. minucie wynik ustalił Alexandru Mateiu.

W tej samej minucie za Adriana Pauna wszedł Billel Omrani. W 62. minucie Daniel Birligea został zmieniony przez Claudiu Petrilę, co miało wzmocnić jedenastkę CFR Cluj. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Baiarama na Jovana Markovica oraz Alexandru Mateiu na Dana Nistora. Niedługo później trener CFR Cluj postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gabriela Debeljuha wszedł Yuri Matias, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi CFR Cluj utrzymać prowadzenie.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce CS-u Univ. Craiova doszło do zmiany. Ante Roguljic wszedł za Valericę Gamana. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jovana Markovica z CS-u Univ. Craiova, a w 81. minucie Billela Omraniego z drużyny przeciwnej. Trener CS-u Univ. Craiova postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Alexandru Cretu i na pole gry wprowadził napastnika Ionuta Vinę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 83. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CFR Cluj i jedną drużynie przeciwnej. Jedenastce CS-u Univ. Craiova zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny CFR Cluj.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom CFR Cluj, a zawodnikom CS-u Univ. Craiova przyznał pięć.

Jedenastka CFR Cluj w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół CS-u Univ. Craiova w drugiej połowie dokonał czterech zmian.