Fotbal Club Botosani - SSC Farul Constanta 1-1 (1-1). Liga - 4. kolejka

8 sierpnia na Stadionul Municipal (Botosani) w Botoszanach odbyło się spotkanie 4. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami Botosaniego i Farulu Constanta. Mecz zakończył się remisem 1-1.

8 sierpnia  na Stadionul Municipal (Botosani) w Botoszanach odbyło się spotkanie  4. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami Botosaniego  i Farulu Constanta. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Farulu Constanta wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botosaniego w piątej minucie spotkania, gdy Mihai II strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Franca Mussisa.

Między 19. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Farulu Constanta i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Farulu Constanta nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił z karnego Vlad Morar.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

W 47. minucie kartkę dostał Ionut Larie, piłkarz Farulu Constanta. W 53. minucie Ovidiu Perianu został zastąpiony przez Yacoubę Syllę.

W tej samej minucie Eduard Florescu został zmieniony przez Elada Shahafa, co miało wzmocnić jedenastkę Botosaniego. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Mladena na Sebastiana Borzę w 70. minucie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Dragos Nedelcu z Farulu Constanta. Trener Farulu Constanta postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Carla Casapa i na pole gry wprowadził napastnika Denisa Alibca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 71. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Botosaniego: Sebastian Mailat, Mihai II, Alexandru Tiganasu, na ich miejsce weszli: Mateus Criciúma, Mihai Roman, Alin Seroni. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vlada Morara, Gabriela Torjego, Dragosa Nedelcu zajęli: Tudor Baluta, Enes Sali, Kevin Doukoure. Między 75. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Farulu Constanta i jedną drużynie przeciwnej.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Farulu Constanta, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze Botosaniego dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.