FCSB - Fotbal Club CFR 1907 Cluj 3-1 (1-1). Liga - 10. kolejka

22 maja na Arena Nationala w Bukareszcie odbyło się spotkanie 10. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami FCSB i CFR Cluj. Starcie zakończyło się zwycięstwem FCSB 3-1.

22 maja  na Arena Nationala w Bukareszcie odbyło się spotkanie  10. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami FCSB  i CFR Cluj. Starcie zakończyło się zwycięstwem FCSB 3-1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków drużyna CFR Cluj wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FCSB w 30. minucie spotkania, gdy Octavian Popescu zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Darius Olaru.

Zawodnicy CFR Cluj nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kristian Dimitrov. Przy strzeleniu gola pomógł Ciprian Deac.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener FCSB postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Andreia Cordeę wszedł Valentin Gheorghe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FCSB utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie FCSB udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie Razvan Oaida zastąpił Ianisa Stoicę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę FCSB przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie Adrian Sut dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 68. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FCSB i dwie drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie Adrian Sut po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1. Asystę zaliczył Ianis Stoica.

W samej końcówce spotkania arbiter pokazał kartkę Ovidiu Popescu, piłkarzowi FCSB. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Jedenastka FCSB zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Zawodnicy FCSB obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół FCSB w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna CFR Cluj w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.