FC Voluntari - CS Universitatea 1-1 (1-1). Liga rumuńska - 19. kolejka Ligi I

26 stycznia na Stadionul Anghel Iordănescu odbył się mecz 19. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Voluntari i CS Universitatea. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

19. kolejka Rumunia - Liga I
2021-01-26 16:30 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu | Arbiter: Horia Gabriel Mladinovici
FC Voluntari
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
1
1
V. Angelov 10'
A. Ivan 25'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków drużyna FC Voluntari wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze FC Voluntari nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Viktor Angelov. Asystę zanotował Ricardinho.

Zespół CS Universitatea nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 25. minucie wynik ustalił Andrei Ivan. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Dan Nistor.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hélderowi Tavaresowi z drużyny gospodarzy. Była to 30. minuta pojedynku. W 31. minucie za Mariusa Briceaga wszedł Alexandru Vlad. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener FC Voluntari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marcelo Lopes, a murawę opuścił Anderson. Trener CS Universitatea postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Cristiego Bărbuța i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Mamuta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 71. minucie Viktor Angelov został zmieniony przez Claudiu Borțoneanu, a za Marcela Lopesa wszedł na boisko Alexandru Stoica, co miało wzmocnić jedenastkę FC Voluntari. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reagiego Baaha na Ștefana Baiarama. W 83. minucie arbiter ukarał kartką Paula Pappa, piłkarza CS Universitatea. W drugiej połowie nie padły gole.

Paul Papp83′
31′ Marius Ionuț Briceag
Nicușor Silviu Bancu
Ricardo José Veiga Varzim Miranda
Dan Nistor
30′ Hélder Luís Lopes Vieira Tavares
Alexandru Cicâldău
Lukas Droppa
Vladimir Ionuț Screciu
Ion Gheorghe
Cristi Marian Bărbuț63′
 10′ 71′ Viktor Angelov
Andrei Virgil Ivan  25′
46′ John Anderson Souza Fonseca
Bogdan Ilie Vătăjelu
31′ Alexandru Nicolae Vlad
Ovidiu Alexandru Bic
71′ Claudiu Gabriel Borțoneanu
Cristian Mihai Căpățînă
Adrian Dorobanţu
Alexandru Mateiu
Alexandru Mihai Ilie
Ștefan Baiaram81′
90′ Alexandru Ionuț Stoica
George Alexandru Cîmpanu
46′ 90′ Marcelo André Veiga Lopes
Ivan Mamut63′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka CS Universitatea w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.