FC Voluntari - CS Mioveni 4-0 (0-0). Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I

17 września na Stadionul Anghel Iordănescu odbył się mecz 9. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Voluntari i CS-u Mioveniego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Voluntari 4-0. Na stadionie zasiadło 173 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Cierpkę występującego w CS-ie Miovenim.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2021-09-17 17:00 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu | Widzów: 173 | Arbiter: Iulian Dima
I. Gheorghe 83'

Od pierwszych minut jedenastka FC Voluntari zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CS-u Mioveniego była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CS Mioveni: Danielowi Tomie w 43. i Alexandru Buziucowi w 45. minucie.

Drugą połowę jedenastka CS-u Mioveniego rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniela Tomę wszedł Emanuel Dat. W 62. minucie za Alexandru Buziuca wszedł Moussa Sanoh.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Voluntari w 63. minucie spotkania, gdy Cristian Costin zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Adam Nemec.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Lukasowi Droppie, piłkarzowi FC Voluntari. Chwilę później trener CS-u Mioveniego postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Andrei Cristea, a murawę opuścił Ionuț Balaur. W tej samej minucie Szilárd Vereș został zmieniony przez Adriana Cierpkę, co miało wzmocnić drużynę CS-u Mioveniego. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mariusa Briceaga na Alexandru Vlada.

W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Ionowi Gheorghemu z zespołu gospodarzy.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Voluntari, strzelając kolejnego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku wpakował piłkę do siatki rywali Adam Nemec. Asystę przy bramce zaliczył Lukas Droppa.

Prawie natychmiast Ion Gheorghe wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Voluntari, strzelając kolejnego gola w 83. minucie spotkania. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w drużynie FC Voluntari za Marcela Lopesa wszedł George Merloi, a w jedenastce CS-u Mioveniego Lucian Dumitriu zmienił Dorinela Oanceę.

Chwilę później trener FC Voluntari postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Vadima Raţę wszedł Ulrich Meleke, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FC Voluntari utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi FC Voluntari udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w jedenastce FC Voluntari doszło do zmiany. Viktor Angelov wszedł za Adama Nemca. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ricardinha z FC Voluntari, a w 90. minucie Daniela Şerbănicę z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 4-0 zdobył po raz drugi w tej samej minucie Cristian Costin. Przy strzeleniu gola asystował Ion Gheorghe.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Iustin Alin Popescu
88′ Ricardo José Veiga Varzim Miranda
Guilherme Gomes Garutti
Gabriel Sebastian Tamaș
Ionuț Balaur70′
Igor Armas
Adrian Manuel Scarlatache
73′ Marius Ionuț Briceag
Ionuţ Laurenţiu Rădescu
 63′, 90′ Cristian Ionuț Costin
Szilárd Vereș70′
87′ Vadim Raţă
Lucian Mihai Dumitriu84′
68′ Lukas Droppa
Daniel Marius Şerbănică90′
84′ Marcelo André Veiga Lopes
Daniel Marian Toma43′ 46′
 81′ 87′ Adam Nemec
Gheorghe Bogdan Rusu
 83′ 77′ Ion Gheorghe
Alexandru Daniel Buziuc45′ 62′
Victor Teodor Rîmniceanu
Răzvan Cristian Ducan
Cosmin Florin Achim
Ionuţ Georgian Burnea
87′ Ulrich Meleke
Dorinel Gabriel Oancea84′
73′ Alexandru Nicolae Vlad
Adrian Cierpka70′
Lóránd Levente Fülöp
Valentin Coșereanu
Alexandru Mihai Ilie
Emanuel Andrei Dat46′
84′ George Cristian Merloi
Moussa Sanoh62′
Neluț Stelian Roșu
Andrei Cristea70′
87′ Viktor Angelov
Davide Massaro

Zespół FC Voluntari był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół CS-u Mioveniego w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

24 września jedenastka FC Voluntari zawalczy o kolejne punkty w Bukareszcie. Jej przeciwnikiem będzie FC Rapid 1923. Natomiast 26 września SSC Farul Constanţa 1920 będzie rywalem drużyny CS-u Mioveniego w meczu, który odbędzie się w Ovidiu.