FC Voluntari - AFC UTA Arad 0-0. Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I

W pojedynku 9. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 19 maja, drużyna FC Voluntari zremisowała z AFC UTA Arad 0-0. Mecz odbył się na Stadionul Anghel Iordănescu.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-19 17:30 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu | Arbiter: Radu Petrescu
FC Voluntari
AFC UTA Arad
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka AFC UTA Arad wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Modestas Vorobjovas zastąpił Neluța Roșu.

Niedługo później trener FC Voluntari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 16. minucie na plac gry wszedł Ivan Pešić, a murawę opuścił Alexandru Ilie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół AFC UTA Arad rozpoczął w zmienionym składzie, za Davida Miculescu wszedł Liviu Antal. Między 56. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Voluntari i jedną drużynie przeciwnej.

W 72. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Liviu Antalowi z drużyny gości. Kibice AFC UTA Arad nie mogli już doczekać się wprowadzenia Valentina Buhăcianu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Adrian Hora.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy AFC UTA Arad: Claudiu Negoescu, Cristian Melinte, a na ich miejsce weszli Denis Rusu, Neluț Roșu.

Miculescu
71′ Victor Teodor Rîmniceanu
Cristian Alexandru Albu
16′ Alexandru Mihai Ilie
Roger Junio Rodrigues Figueira
Ion Gheorghe
Denis Alex Rusu90′
67′ Hélder Luís Lopes Vieira Tavares
Modestas Vorobjovas5′
Jefté Betancor Sánchez
Adrian Ioan Hora 72′ (k.) 79′
56′ 66′ Marcelo André Veiga Lopes
Liviu Antal46′ 77′
67′ Sebastian Árpád Mailat
Valentin Buhăcianu79′
16′ Ivan Pešić
Claudiu George Negoescu90′
66′ Viktor Angelov
Ciprian Rus

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna AFC UTA Arad wymieniła pięciu graczy.