FC Voluntari - ACS Campionii Fotbal Club Argeş 0-2 (0-0). Liga rumuńska - 13. kolejka Ligi I

23 października na Stadionul Anghel Iordănescu odbyło się spotkanie 13. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Voluntari i ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Pojedynek zakończył się zwycięstwem ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş 2-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

13. kolejka Rumunia - Liga I
2021-10-23 14:00 | Stadion: Stadionul Anghel Iordănescu | Widzów: 200 | Arbiter: Marian Alexandru Barbu
FC Voluntari
ACS Campionii Fotbal Club Argeş
0
2
D. Dumitrașcu 64'
A. Palić 80'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Voluntari: Marcelowi Lopesowi w 24. i Cosminowi Achimowi w 42. minucie.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Igora Armasa z FC Voluntari, a w 52. minucie Martina Raynova z drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się ACS-owi Campionii Fotbal Club Argeş w tym sezonie, pojawił się Denis Dumitrașcu, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 57. minucie Dioga Vianę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w 64. minucie spotkania, gdy Denis Dumitrașcu zdobył pierwszą bramkę. W 70. minucie za Adama Nemca wszedł Lóránd Fülöp.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia w drużynie ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş doszło do zmiany. Antun Palić wszedł za Ionuța Șerbana.

Zespół FC Voluntari ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 80. minucie wynik na 0-2 podwyższył Antun Palić.

Trener FC Voluntari wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Paraschiva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Cosmin Achim. W 84. minucie Gabriel Tamaș został zmieniony przez Héldera Tavaresa, a za Mariusa Briceaga wszedł na boisko Alexandru Vlad, co miało wzmocnić jedenastkę FC Voluntari. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandru Ișfana na Nicolae Mușata oraz Costinela Tofana na Deiana Boldora. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Alexandru Doru Greab
42′ 81′ Cosmin Florin Achim
Costinel Andrei Tofan85′
48′ Igor Armas
Grigore Ioan Turda
84′ Gabriel Sebastian Tamaș
João Miguel Xavier Ferreira dos Santos
Cristian Ionuț Costin
Iasmin Latovlevici
Vadim Raţă
Derlis David Meza Colli
84′ Marius Ionuț Briceag
Diogo Viana57′
Ion Gheorghe
Cristian Cosmin Dumitru
Ulrich Meleke
Martin Raynov52′
70′ Adam Nemec
Ionuț Andrei Șerban79′
24′ Marcelo André Veiga Lopes
Alexandru Mihai Ișfan85′
Victor Teodor Rîmniceanu
Flavius Dănuț Croitoru
Vlad Ionuț Andreș
Deian Boldor85′
84′ Alexandru Nicolae Vlad
Denis Constantin Dumitrașcu57′  64′
70′ Lóránd Levente Fülöp
Nicolae Mușat85′
84′ Hélder Luís Lopes Vieira Tavares
Andrei Ovidiu Pițian
George Cristian Merloi
Georgian Honciu
81′ Daniel George Paraschiv
Claudiu Constantin Moisie
Neluț Stelian Roșu
Antun Palić79′  80′
Idan Golan
Jafar Arias

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

30 października zespół FC Voluntari rozegra kolejny mecz w Kluż-Napoce. Jego przeciwnikiem będzie CFR 1907 Kluż. Natomiast 31 października Steaua Bukareszt będzie rywalem drużyny ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş w meczu, który odbędzie się w Buzău.