FC Viitorul Constanţa - FC Astra Ploeszti 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I

19 maja na Stadionul Central w Ovidiu odbyło się spotkanie 9. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Viitorul i FC Astra. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Viitorul 1-0.

A. Chițu 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna FC Astra znajduje się na dole tabeli zajmując 10. pozycję, za to jedenastka FC Viitorul zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół FC Astra wygrał 10 razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut drużyna FC Viitorul zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Astra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie Daniel Graovac został zastąpiony przez Igora Jovanovicia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hamie Tsoumou z FC Viitorul. Była to 38. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna FC Astra wyszła w zmienionym składzie, za Sulejmana Krpicia wszedł Mattia Montini. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Andreiowi Arteanowi z jedenastki gospodarzy.

Kibice FC Astra nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ljubana Crepulję. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić George Merloi. W 56. minucie Jô Santos został zmieniony przez Constantina Grameniego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Viitorul. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Tivadara na Silviu Balaure'a w 74. minucie. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alberta Tivadara z FC Astra, a w 77. minucie Radu Boboca z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener FC Viitorul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Răzvan Grădinaru, a murawę opuścił Cosmin Matei. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yanna Boé-Kane'a z FC Astra, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Valentina Cojocaru z drużyny przeciwnej. Trzy minuty później w zespole FC Viitorul doszło do zmiany. George Ganea wszedł za Hamę Tsoumou.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Aurelian Chitu dla jedenastki FC Viitorul. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrei Artean.

Santos
90′ Valentin Alexandru Cojocaru
Mihai Maximilian Popa
77′ Radu Ștefăniță Boboc
Abdel Lamanje
82′ Cosmin Gabriel Matei
George Cristian Merloi54′
Andrei Virgil Ciobanu
Dario Čanađija
50′ Andrei Viorel Artean
Yann Boé-Kane85′
 90′ Aurelian Ionut Chitu
Valentin Gheorghe
38′ 90′ Hama Juvhel Fred Tsoumou
Sulejman Krpić46′
56′ Joálisson Santos Oliveira
Silviu Nicolae Balaure74′
56′ Constantin Grameni
Paulian Banu
82′ Răzvan Toni Augustin Grădinaru
Ljuban Crepulja54′
Florian Nichita Haită
Dragoș Gheorghe
90′ George Dănuț Ganea
Robert Riza
Ely Ernesto Lopes Fernandes
Mattia Montini46′

Drużyna FC Viitorul była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Astra przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Astra wymieniła czterech zawodników.