FC Viitorul Constanţa - FC Academica Clinceni 1-1 (0-1). Liga rumuńska - 26. kolejka Ligi I

W pojedynku 26. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 5 marca, zespół FC Viitorul zremisował z FC Academica Clinceni 1-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionul Central w Ovidiu.

R. Andronic 42'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna FC Viitorul wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Academica Clinceni w 42. minucie spotkania, gdy Răzvan Andronic strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Cristian Tănase.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Academica Clinceni.

Drugą połowę drużyna FC Viitorul rozpoczęła w zmienionym składzie, za Damiena Dussauta, Lucę Andronache'a weszli Romario Benzar, Hama Tsoumou. Trener FC Viitorul wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Ganeę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Răzvan Grădinaru. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 49. minucie na plac gry wszedł Lucian Dumitriu, a murawę opuścił Răzvan Andronic. W 60. minucie Andrei Ciobanu został zastąpiony przez Alexiego Pitu. W 69. minucie Cristian Tănase został zmieniony przez Adriana Popę, a za Paula Parvulescu wszedł na boisko Mihai Dobrescu, co miało wzmocnić zespół FC Academica Clinceni. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jô Santos na Davida Babunskiego.

Jedenastka FC Academica Clinceni długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 49 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Hama Tsoumou. Asystę zanotował Cosmin Matei.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Octavian Gabriel Vâlceanu
46′ Damien Dussaut
Andrei Ioan Cordea
60′ Andrei Virgil Ciobanu
Thibault Moulin
Andrei Viorel Artean
Eugeniu Cebotaru
76′ Joálisson Santos Oliveira
Cristian Tănase69′
46′ Luca Cristian Andronache
Tsvetelin Lukov Chunchukov
46′ Răzvan Toni Augustin Grădinaru
Răzvan Andronic  42′ 49′
Cătălin Vasile Căbuz
Andrei Gabriel Ureche
46′ Romario Sandu Benzar
Mihai Dobrescu69′
Gabriel Leonard Dănuleasă
Georgi Pashov
76′ David Babunski
Lucian Mihai Dumitriu49′
Jon Gaztañaga Arrospide
Aleksandru Robert Longher
Constantin Grameni
David Cristian Morar
46′ George Dănuț Ganea
Asen Rumenov Chandarov
60′ Alexi Paul Pitu
Denis Ventúra
46′  90′ Hama Juvhel Fred Tsoumou
Adrian Popa69′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół FC Viitorul w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.